LTV raidījumu ciklā «Meža stāsti» atklās Latvijas mežu skaistumu

Latvijas Televīzija (LTV) no ceturtdienas, 17. oktobra, skatītājiem piedāvās raidījumu "Meža stāsti", informē LTV.

"Gada sākumā pie Latvijas Televīzijas skatītājiem nonāca raidījums “Zemes stāsti” – cieņas apliecinājums Latvijas zemniekiem, kas ļāva uz Latvijas laukiem palūkoties no jauna skatupunkta. Nu raidījuma veidotāju komanda piedāvās jaunu stāstu sēriju – “Meža stāstus”, kas ļaus ieraudzīt Latvijas mežu skaistumu no citas perspektīvas," skaidro LTV.

Paredzēts, ka kopumā astoņi raidījumi stāstīs astoņus stāstus par cilvēkiem, kuri savu dzīvi ir saistījuši ar dabu. “Veidojot raidījumu “Zemes stāsti”, mēs ieraudzījām cik daudz dogmu, stereotipu un pat aplamu pieņēmumu cilvēkiem ir par procesiem mežā. Tas bija signāls pašiem doties dziļāk,” to, kā tapusi ideja veidot “Meža stāstus”, atklāj raidījuma idejas autors, žurnālists Armands Tripāns.

Lai nofilmētu visus astoņus raidījumus, komanda krustu šķērsu izbraukājusi Latviju, kopā veicot aptuveni 9000 kilometru. Zvārdes, Rūjienas, Krāslavas, Madonas un citos mežu masīvos iemūžināti kadri ar Latvijas mežu burvību. “Raidījuma galvenais virzītājspēks ir stāstnieks. Cilvēks, kurš savu arodu ir savienojis ar mežu. Mūsu nodoms bija izprast viņus visus – zvēru fotogrāfu, zinātnieku, ērgļu pētnieku, mežsaimnieku, mežu ugunsdzēsēju, torņu uzraugu, mežizstrādes saimnieku un arī cilvēku, kurš jau 15 gadus dzīvo mežā,” par raidījuma varoņiem stāsta Armands.

Dokumentālā raidījuma forma ļaus būt blakus stāstnieka ikdienas ritmam. Skatītājiem būs iespēja doties līdzi stāstniekiem Latvijas nomaļākajos, biezākajos un skaistākajos mežos. “Mēs nerādīsim profesijas izklāstu. Mēs vērosim, vērtēsim, sajutīsim un, es ceru, arī ieraudzīsim Latvijas mežus citādākus. Kādam no varoņiem tas ir naudas peļņas modelis, dzīvības forma, arods, atpūta, visa dzīve, bet kādam, iespējams, vienīgā vieta, kur justies pašam par sevi,” pauž Armands.

Raidījums “Meža stāsti” – no 17. oktobra ceturtdienās plkst. 19.30 "LTV1" un "REPLAY.lv". Pirmajā epizodē – spēka stāsts par mežu ugunsdzēsēju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti