Likumā neiekļauj piemaksas NMPD brigādēm par darbu nozīmīgos pasākumos; tam veltīs atsevišķus noteikumus (precizēts)

Saeima ceturtdien, 20.septembrī, galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likumā, informēja parlamentā. Tajos netika iekļauts priekšlikums par piemaksu 100 procentu apmērā Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) brigādēm, kas piedalās īpaši nozīmīgu valsts pasākumu nodrošināšanā, jo šo jautājumu risinās atsevišķos noteikumos.

Precizējums

Saeimas Preses dienests precizē likumā pieņemto - Veselības ministrijas priekšlikums par piemaksu 100 procentu apmērā NMPD brigādēm, kas piedalās īpaši nozīmīgu valsts pasākumu nodrošināšanā, netika iekļauts Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likumā. Jautājumu par piemaksām paredzēts skatīt atsevišķos noteikumos.

Grozījumus Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likumā nosaka vienādas sociālās garantijas valsts drošības dienestā esošām personām, kā arī ģimenes atbalsta pasākumus karavīriem ilgstošā mācību komandējumā.

Grozījumi likumā saistīti ar izmaiņām Valsts drošības iestāžu likumā, nosakot vienotu dienesta gaitas regulējumu Satversmes aizsardzības biroja, Militārās izlūkošanas un drošības dienesta un Drošības policijas amatpersonām.

Valsts drošības dienestā esošajām amatpersonām tiks nodrošinātas vienotas, dienesta specifikai un ar to saistītajiem ierobežojumiem un riska faktoriem atbilstošas sociālās garantijas. Tās tiks pielīdzinātas tām garantijām, kādas iepriekš paredzētas iekšlietu sistēmas iestāžu un Ieslodzījuma vietu pārvaldes amatpersonām.

Tāpat ar grozījumiem noteikti ģimenes atbalsta pasākumi Nacionālo bruņoto spēku karavīriem, kuri kopā ar ģimeni atrodas ilgstošā mācību komandējumā. Atbalstu karavīru ģimenes varēs saņemt, ja karavīrs nosūtīts mācību komandējumā uz vecāko vai augstāko virsnieku militārās izglītības kursu, kura ilgums pārsniedz 10 mēnešus.

Karavīram izmaksās pabalstu par laulātā un bērnu uzturēšanos ārvalstī, kā arī kompensēs viņa ģimenes ceļa un pārcelšanās izdevumus uz dienesta vietu, veselības apdrošināšanas un apdrošināšanas pret nelaimes gadījumiem izdevumus un transportēšanas izdevumus ģimenes locekļu smagas slimības vai nāves gadījumā. Tāpat paredzēts kompensēt bērnu skolas un pirmsskolas izdevumus, kā arī ceļa izdevumus, ģimenei dodoties atvaļinājumā uz Latviju un atgriežoties atpakaļ dienesta vietā.

Sākotnēji likumā bija paredzēts iekļaut arī priekšlikumu par piemaksām NMPD brigādēm, jo tās līdzīgi kā Iekšlietu ministrijas sistēmas iestādes - policija un glābšanas dienests - tiek iesaistītas valstij nozīmīgu pasākumu nodrošināšanā, un līdz ar to ir būtiski, ka atlīdzības sistēma visiem iesaistītajiem dienestiem tiek veidota pēc vienotiem principiem. Tomēr vēlāk Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldības komisija savu nostāju mainīja, jo juristi deputātiem norādīja, ka Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likums nav īstais, kurā iekļaut NMPD darbinieku piemaksas. Šo jautājumu varētu risināt Veselības ministrija atsevišķos noteikumos.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt