Rīta Panorāma

Aprīlī kārtējais pasaules siltuma rekords

Rīta Panorāma

Intervija ar CVK priekšsēdētāju Kristīni Saulīti

Kā kanādiešu karavīri jūtas Latvijā?

Pierast pie klimata nav problēmu. Kā kanādiešu karavīri jūtas Latvijā?

Ādažu militārajā bāzē šobrīd ikdienā uzturas aptuveni 600 Kanādas karavīri. Rudenī kanādiešu militārpersonu skaits Latvijā pieaugs līdz diviem tūkstošiem. Kā šobrīd jūtas Kanādas karavīri Latvijā?

Kanādietis Džeims Šrubs pastāstīja: "Es šeit biju 2018. gadā. Toreiz veicu citus pienākumus. Pēdējo piecu gadu laikā ļoti daudz kas ir mainījies šeit, Ādažu militārajā bāzē. Ir ļoti labi atgriezties un redzēt šīs pārmaiņas. Tā ir kļuvusi daudz lielāka, šeit ir vairāk cilvēku. Tā ir lielāka komanda, un esmu ļoti priecīgs atgriezties."

Kanādieši Ādažos ieradušies arī ar savu militāro tehniku. Kanādiešu kontingenta sastāvā ir vīri, kuri atbildīgi par to, lai militārie transportlīdzekļi būtu tehniskā kārtībā un nepieciešamības gadījumā steidz palīdzēt, ja, piemēram, veicot militāros vingrinājumus, kaut kas salūst vai iestrēgst.

Karavīrs no Kanādas Pauls Boutins norādīja: "Es esmu šeit, lai savestu kārtībā smago tehniku. Mans galvenais pienākums ir būt par vienu no palīdzības komandas locekļiem. Vadu lielu armijas evakuatoru. Ja kaut kas saplīst, mēs atvelkam atpakaļ, lai salabotu, un var doties atpakaļ cīņā."

Pauls Boutins Latvijā ir pirmo reizi, un šeit viņam patīk. "Mēs šeit esam kopš decembra. Man šeit patīk. Saulaina diena, ir labi," viņš atzina.

Viņa kolēģis Deivids Knaits, kurš arī ir atbildīgs par militāro tehniku, kolēģim piekrita. "Šeit tiešām ir jauki. Esmu pārsteigts, cik patīkama ir šī valsts. Es gribētu šeit atgriezties, ja man tāda iespēja būs," viņš teica.

Pauls Latvijā visvairāk priecājas par šeit esošo dabu. "Es izbaudu skriešanu. Ārpus bāzes ir takas, un man patīk pa tām skriet. Man šeit patīk daba," viņš norādīja.

Pierast pie Latvijas klimata kanādiešiem nav problēmu.

"Godīgi sakot, laika apstākļi nav nemaz tik atšķirīgi kā pie mums mājās. Bija aukstums janvārī, bet mums, kanādiešiem, tāpat ir mājās. Mēs pielāgojāmies, kā vien varējām. Karavīram ziemā ir grūti neatkarīgi no tā, kur tu esi. Bet tas ir kaut kas, pie kā mēs esam pieraduši," norādīja Džeims Šrubs. Viņam visvairāk Latvijā patīk šeit dzīvojošie cilvēki.

"Man ir bijusi iespēja satikties un sadarboties ar tik daudziem draudzīgiem cilvēkiem – vienalga, vai tas ir Ādažos, Rīgā vai kur citur. Cilvēki Latvijā ir laipni un izpalīdzīgi," viņš atzina.

Rudenī kanādiešu skaits Ādažu militārajā bāzē ievērojami pieaugs, veidojot atsevišķu brigādi.

"Mēs no 600 cilvēkiem, kas šobrīd esam šeit, kļūsim par apmēram 2000 cilvēku lielu personālu, kas te atradīsies jebkurā laikā," norādīja Džeims Šrubs.

Līdz ar karavīru skaita pieaugumam Ādažos palielināsies arī kanādiešu militāro tehnikas vienību skaits, ievērojami spēcinot Latvijas aizsardzības spējas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti