Likuma grozījumi palīdzēs apkarot negodīgus apsaimniekotājus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 10 gadiem.

Komunālo pakalpojumu sniedzēji pieļauj iespēju, ka Saeimā ceturtdien apstiprinātie likumdošanas grozījumi, kas turpmāk ļaus iedzīvotājiem norēķināties par saņemtajiem komunālajiem pakalpojumiem arī ar tiešajiem maksājumiem bez mājas pārvaldnieka starpniecības, var palielināt pakalpojumu izmaksas. Tomēr būtiskas problēmas netiek prognozētas, bez tam grozījumi arī palīdzēs apkarot negodīgus apsaimniekotājus.

Dzīvokļu īpašnieki būs spiesti kļūt disciplinētāki un vairs nevarēs paļauties uz to, ka par viņu komunālo pakalpojumu parādiem norēķināsies apsaimniekotājs vai kaimiņi - ar šādu motivāciju grozījumus Dzīvojamo māju pārvaldīšanas likumā pieņēmusi Saeima. Tiesa, komunālo pakalpojumu sniedzēji par likuma grozījumu ietekmi izsakās piesardzīgi. „Rīgas ūdens" pārstāvis Artūrs Mucenieks norādīja, ka uzņēmums ir gatavs pielāgoties jaunajai kārtībai, tomēr atzīst to par izaicinājumu:

„Es domāju, ka tad, ja šie tieši norēķini starp mums un iedzīvotājiem, katru dzīvokļa īpašnieku, būs - tas jebkurā gadījumā būs saistīts ar to, ka arī mūsu uzņēmumam būs jāveic piedziņas funkcijas. Tas, protams, acīmredzot sadārdzinās arī mūsu izdevumus, bet kaut ko konkrētu runāt un komentēt ar precīzākiem skaitļiem - tas droši vien ir tuvāko nākamo mēnešu jautājums."

Arī siltumražošanas uzņēmuma „Rīgas siltums" informācijas daļas vadītāja Linda Rence neizslēdz iespēju, ka jaunā kārtība var ietekmēt uzņēmuma izmaksas un, sekojoši, arī tarifus.

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas valdes loceklis Rolands Irklis uzskata, ka jaunie likuma grozījumi paši par sevi parādu problēmu nerisinās, bet daudzos gadījumos  tikai pārcels to no apsaimniekotāju uz pakalpojumu sniedzēju pleciem.

„Mūsu ieskatā, pašu parādu problēmu tiešā veidā tas nerisina - savā veidā tas pārceļ problēmu no apsaimniekotāju pleciem daļēji uz pakalpojumu sniedzēju pleciem. Līdz ar to tā nav garantija, ka iedzīvotāji sāks norēķināties godprātīgāk, vai arī to, ka parādu piedziņa notiks ātrāk. Galvenais, ko šis risinājums dod - tas palīdz izvairāties no negodprātīgiem apsaimniekotājiem, kuri iekasē naudu no lietotājiem, bet tālāk to nepārskaita to pakalpojumu sniedzējiem," saka Irklis.

Arī deputāts Vilnis Ķirsis Saeimas debatēs uzsvēra, ka būtiskākais ieguvums no jaunās kārtības būs iespēja cīnīties ar negodprātīgiem apsaimniekotājiem:

„Konkrētā gadījumā šie tiešie maksājumi, manuprāt, ir ļoti plats solis uz priekšu, un tas mums ļaus atrisināt vairākas lietas. Galvenās noteikti ir tādas - atceramies pagājušo ziemu, kad bija vairāki gadījumi, kad apsaimniekotājs piesavinājās naudu no iedzīvotājiem un pazuda. Rezultātā bija pat gadījumi, ka tika prasīta šī nauda no iedzīvotājiem vēlreiz. Līdzko būs šie tiešie norēķini, šāda situācija nebūs iespējama, jo šai naudai vienkārši apsaimniekotājs klāt netiks."

Likumdevēji arī uzsver, ka jaunās kārtība nebūs obligāta visiem mājokļu īpašniekiem - tie, kas vēlēsies, par komunālajiem pakalpojumiem varēs turpināt norēķināties ar apsaimniekotāju starpniecību.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti