Lieta pret uzņēmumu par gandrīz 100 bērnu inficēšanos ar salmonellu nonāk tiesā

Prokuratūra nodevusi tiesai krimināllietu par juridiskās personas higiēniskās un epidemioloģiskās drošības neievērošanu, sniedzot ēdināšanas pakalpojumus, tādējādi 2016.gadā septembrī izraisīta salmonelozes epidēmija. Toreiz vairākos bērnudārzos, kur ēdināšanu nodrošināja uzņēmums “Kindercatering”, vairāki desmiti bērnu saslimuši ar salmonelozi.

Prokuratūra informēja, ka pērn decembra nogalē Rīgas pilsētas Centra rajona prokuratūras prokurore nodevusi tiesai materiālus par piespiedu ietekmēšanas līdzekļa piemērošanu juridiskajai personai par sanitāri higiēniskās un epidemioloģiskās drošības noteikumu pārkāpumiem, sniedzot ēdināšanas pakalpojumus bērnudārzos.

2016.gada 1.septembrī ar baktēriju “Salmonella enteriditis” tika inficēti 94 bērni un 3 pieaugušie, tādējādi tika izraisīta epidēmija, norādīja prokuratūra.

Lietā iegūtie pierādījumi norāda, ka pie tā noveda “nepienācīgā pārraudzība un kontrole no juridiskās personas puses, neīstenotie pasākumi darba organizācijā, pienākumu sadalē, uzraudzībā un normatīvajos aktos ietverto normu ievērošanā un izpildē”.

Lietu par piespiedu ietekmēšanas līdzekļa piemērošanu juridiskajai personai skatīs Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesā.

Juridiskajām personām var piemērot piespiedu ietekmēšanas līdzekļus – likvidāciju;  tiesību ierobežošanu; mantas konfiskāciju; naudas piedziņu.

Prokuratūra norāda, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

Jau vēstīts, ka 2016.gada septembrī vairāki desmiti bērnu 13 Rīgas bērnudārzos, kuros ēdināšanu nodrošina SIA “Kindercatering”, inficējušies ar salmonellu. Pārtikas un veterinārais dienests uzņēmumā konstatēja vairākus higiēnas normu pārkāpumus, tostarp netīrību virtuvē un bērnu ēdiena gatavošanā noteikto ierobežojumu neievērošanu. Par šiem pārkāpumiem PVD uzņēmumam piemērojis 900 eiro sodu.

Tikmēr SIA “Kindercatering” uzstāja, ka notiek "linča tiesa", jo uzņēmuma vaina bērnudārzu bērnu saslimšanā ar salmonelozi nav pierādīta, un uzņēmuma darbinieki nav bijuši salmonellu pārnēsātāji.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti