Pēcpusdiena

IZM skaidro mērķdotācijas pedagogu algām. LIZDA bažījas par naudas izlietojumu

Pēcpusdiena

Zināmi Nobela prēmijas zinātnē, kā arī Nobela Miera prēmijas 2016. gada ieguvēji

Uzņēmumam "Kindercatering" par higiēnas pārkāpumiem piemērots maksimālais sods

«Kindercatering»: Notiek «linča tiesa» – nav konstatēta mūsu vaina bērnu saslimšanā ar salmonelozi

Lai arī sabiedriskās ēdināšanas uzņēmumā SIA “Kindercatering” ir konstatēta virkne higiēnas normu pārkāpumu, uzņēmuma vaina vairāku Rīgas bērnudārzu bērnu saslimšanā ar salmonelozi nav pierādīta, to Latvijas Radio raidījumā "Pēcpusdiena" sacīja “Kindercatering” finanšu direktors Oskars Blumbergs. Tikmēr epidemiologi pauž pārliecību, ka bērnu saslimšana ar salmonelozi ir saistīta ar "Kindercatering".

Jau vēstīts, ka saistībā ar SIA “Kindercatering” konstatētajiem higiēnas prasību pārkāpumiem Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) uzņēmumam piemērojis 900 eiro sodu. Kopumā ar salmonelozi saslima  89 bērni 13 Rīgas pirmsskolas izglītības iestādēs, kuras vieno tas, ka ēdināšanu šajos bērnudārzos nodrošina SIA “Kindercatering”.

PVD pārstāve Ina Šubina Latvijas Radio raidījumā atzīmēja, ka SIA “Kindercatering” ēstuvē konstatēta virkne dažādu higiēnas normu pārkāpumi, tostarp netīrība virtuvē un bērnu ēdiena gatavošanā noteikto ierobežojumu neievērošana.

Pēc viņas teiktā, PVD ēdināšanas uzņēmumus pārbauda divas reizes gadā. Tik bieži pārbaudīts arī SIA “Kindercatering”, kur arī iepriekš konstatētas neatbilstības, bet ne tik būtiskas kā šoreiz.

"Pārkāpumi nepārprotami ir būtiski un bīstami, un ar brīdinājumu vien nepietiek," noteica Šubina.

PVD paņemtajos pārtikas un nomazgājumu paraugos salmonellas netika konstatētas. Salmonelozes izraisītājs jāskaidro epidemiologiem no Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC). Tā sniegtā informācija liecina, ka saslimušos bērnus vieno uzņēmuma gatavoto ēdienu lietošana uzturā, sacīja Šubina.

SIA “Kindercatering” finanšu direktors Oskars Blumbergs raidījumā nenoliedza, ka PVD iepriekšējās pārbaudēs konstatējis neatbilstības uzņēmumā, taču pārkāpumi tikuši novērsti. Pirmo reizi uzņēmuma piecu gadu darbības vēsturē konstatēti šādi pārkāpumi, apgalvoja  Blumbergs.

Viņš gan vienlaikus atzīmēja, ka šajā gadījumā "krāsas drusku ir sabiezinātas" un notiek "linča tiesa", jo uzņēmuma vaina bērnudārza bērnu saslimšanā ar salmonelozi nav pierādīta. Tās izraisošās baktērijas uzņēmuma virtuvē nav atrastas, tāpat uzņēmuma darbinieki nav bijuši salmonellu pārnēsātāji.

Uzņēmums vērsies SPKC, lūdzot sniegt atbildes uz jautājumiem, kas ir slimības izraisītājs. "Gaidām atbildes jau otro nedēļu. Tās esot nosūtītas pa pastu," teica “Kindercatering” pārstāvis, norādot, ka atbildīgais dienests par uzņēmuma vainu notikušajā runā pieņēmumu formā – bez pierādījumiem.

Blumbergs norādīja, ka salmonelozes uzliesmojumi mācību iestādēs tiek konstatēti ik pa laikam, un šajā gadījumā "atrasts kārtējais grēkāzis".

Tikmēr SPKC Lsm.lv norādīja: SPKC veiktā epidemioloģiskā izmeklēšana viennozīmīgi norāda, ka bērnu saslimšanas gadījumi ir saistāmi ar uzņēmumu SIA "Kindercatering".

"Laboratoriskās testēšanas rezultāti attiecināmi tikai uz konkrētajiem paraugiem, kas ņemti SIA "Kindercatering" 2016. gada 13. septembrī – gandrīz divas nedēļas pēc bērnu inficēšanās," norādīja SPKC. 

SPKC piebilda, ka līdz 13.septembrim pārtika, kas izraisīja inficēšanos, visticamāk, jau bija izlietota.

Jau ziņots, ka PVD par uzņēmumā konstatētajiem pārkāpumiem piemēroja iespējami augstāko naudas sodu, kādu par šāda veida pārkāpumiem ļauj piemērot Administratīvo pārkāpumu kodekss – 700 eiro. Papildus tam 200 eiro naudas sods piemērots arī par higiēnas prasību pārkāpumiem, kas konstatēti SIA “Kindercatering” telpās, uz kurām uzņēmums bija spiests pārcelt darbību pēc tam, kad PVD antisanitāro apstākļu dēļ apturēja uzņēmuma darbību iepriekšējās telpās.

Tāpat uzņēmumam būs jāsedz visi izdevumi, kas saistīti ar PVD ārpuskārtas pārbaudēm, kā arī jāsedz laboratorisko izmeklējumu izmaksas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti