Dienas ziņas

Augstas bīstamības meža ugunsgrēks Valdgales pagastā

Dienas ziņas

Zemgalē sākusies ražas novākšana

Liepājnieki nobažījušies par masveida koku izciršanu

Liepājnieki nobažījušies par koku masveida izciršanu pilsētā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Vai ir atrodams balanss starp zaļu vidi un industriālo attīstību? - šādu jautājumu uzdod liepājnieki, kurus uztrauc pēdējā laikā pilsētā par ierastu lietu kļuvusī masveida koku izciršana dažādu projektu attīstības dēļ. Iedzīvotājus uztrauc fakts, ka daudzviet pilsētā likvidē desmitiem un pat simtiem koku, bet iestāda vietā daudz mazāku skaitu. Liepājas pašvaldība argumentē, ka katrs ciršanas gadījums ir jāvērtē atsevišķi un likuma ietvaros par tiem notiek sabiedriskā apspriešana.

"Es cienu to vidi, kurā es dzīvoju, un šobrīd es par katru savu šūnu jūtu, ka videi vajag palīdzību, videi sāp, un tas nav normāli, kas šeit notiek," šādu viedokli izteica liepājniece Sanita, kura ir sašutusi par pilnīgu koku izciršanu blakus Karostas vēsturiskajai manēžai. Šī teritorija paredzēta jaunas ražotnes izveidei.

Sanita kopā ar vairāk nekā 220 iedzīvotājiem parakstījusi atklāto vēstuli pašvaldībai un atbildīgajām instancēm ar dažādiem jautājumiem.

Sanita kopā ar domubiedriem cer, ka turpmāk lēmumi par koku izciršanu pilsētā tiks pieņemti ar lielāku iedzīvotāju iesaisti, sabalansējot industriālo vidi ar dabas vērtībām. Liepājas ielās sastapto cilvēku viedoklis par koku izciršanu gan nav tik viennozīmīgs.

''Lai zāģē – vide būs sakārtota, viss normāli," sacīja liepājnieks Raimonds. Tikmēr pilsētas iedzīvotāja Maija pauda: "Pārāk daudz kokus zāģē Liepājā, es pat izteikšu tādu ķecerīgu domu – projekti tiek realizēti vietās, kur var nozāģēt pēc iespējas vairāk koku.'' Savukārt liepājniece Edīte lēsa: ''Ja tā vietā iestādīs jaunus kokus – man nav nekas pretī. Piemēram, uz Dzintara ielas ir ļoti daudzi koki, kurus ir žēl cirst, bet viņi ir jāmaina, jo taču apdraud cilvēkus.''

Liepājas pilsētas domes pārstāvji norāda, ka gada laikā izcirsto koku skaitu nav iespējams noteikt, jo katrs gadījums ir jāvērtē atsevišķi – piemēram, vienā vietā tiek izcirsti daži koki, citviet skaits pārsniedz 100.

Ja kokus plānots izcirst pašvaldībai vai valstij piederošā teritorijā, likums obligāti paredz sabiedrisko apspriešanu, ja tā ir industriālā vide – šāda aptauja obligāti nav jāveic.

''Ir dažādi faktori, pirmkārt, koka fiziskais stāvoklis, vai tas ainaviski vērtīgs, vai tas traucē būvēm vai cilvēka un satiksmes drošībai vai inženierkomunikācijām, kā arī, protams, nepieciešamību dažādos būvobjektos, vai to ir iespējams saglabāt pie jaunās situācijas," teica Liepājas domes Apstādījumu uzraudzības komisijas priekšsēdētāja Laura Šteinberga-Stilbiņa.

Ja to tomēr neizdodas darīt, kokaugus bieži izvēlas iestādīt citviet pilsētā, taču šis skaits ne vienmēr atbilst sākotnējam koku daudzumam. Pēc koku izciršanas vai iestādīšanas šīs teritorijas regulāri tiekot pārbaudītas – parasti ne retāk kā divas reizes mēnesī, tas ir atkarīgs arī no iesniegumu skaita.

Tuvāko nedēļu laikā par dažādām koku izciršanas vietām pilsētā tiks rīkotas sabiedriskās apsriedes, kas likvidējamo augu skaitu var arī samazināt. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti