Liepājas pludmalē jaunievedumi – jaunas bojas un brīdinājumi par viltus dzintaru

Liepājā līdzīgi kā citās Latvijas pludmalēs ir sākusies sezona, kurā glābējiem būs jāseko līdzi arī tam, vai tiek ievērota divu metru distance. Līdz 9. jūnijam pludmalē nebūs izliktas pārvietojamās tualetes. Pagaidām cilvēkiem nav pieejama arī duša, taču citi ierobežojumi Covid-19 laikā nav plānoti, un cilvēki varēs uzturēties pludmalē un peldēties jūrā. Kādi jaunievedumi ir īstenoti šogad un kādi uzlabojumi vēl gaidāmi?

Liepājas pludmalē jaunievedumi – bojas un brīdinājumi par «viltus dzintaru»
00:00 / 05:21
Lejuplādēt
Ūdens temperatūra jūrā tikai nedaudz pārsniedz +10 grādus, tāpēc aktīva peldēšanās nenotiek, jūrā iet vien rūdīti ziemas peldētāji. Siltas vasaras atnākšana kavējas, taču pludmales glābšanas dienests darbam ir gatavs. Liepājā četrās vietās ir pacelti zilie karogi, kas liecina par pludmales kvalitāti. Pludmalē pie jūras ir izvietots viss nepieciešamais inventārs, izņemot sausās tualetes.

 

"Tās tiks izvietotas pēc 9. jūnija. Visticamāk, ar biežāku izvešanas un tīrīšanas kārtību, un režīmu. Šobrīd pludmales apmeklētāji var lietot četras tualetes parkā. (..) Pārvietojamā un invalīdu tualete ir pieejama pašā glābšanas stacijā," stāstīja Liepājas Komunālās pārvaldes pārstāvis Aigars Štāls.

Šogad lielāka uzmanība tiks pievērsta arī bojām.

"Tiks izvietotas vēl 40 glābēju bojas. Tās ir lielāka izmēra, vieglāk pamanāmas - sarkanā krāsā. Tiks izvietotas starp otro un trešo sēkli. Tas paredzēts drošībai," piebilda Štāls.

Ņemot vērā, ka pieaugs kaimiņvalstu tūristu skaits, tiek domāts par angļu valodas ieviešanu informatīvajos stendos. Liepājā pludmales zonā un glābšanas stacijā jau izvietoti jauni informatīvi stendi un brīdinājumi par fosforu. 

"Ir atjaunotas informatīvās zīmes, lai zinātu, kur var staigāt ar suņiem, pludmalē nedrīkst smēķēt. Uz pārģērbšanās kabīnēm esam atjaunojuši brīdinājumus par viltus dzintaru trīs valodās – latviešu, krievu un angļu valodā (..)," klāstīja pašvaldības pārstāvis.

Pludmale pieguļ Jūrmalas parkam, kas pārsniedz vairāk nekā 50 hektārus un ir bagāts ar dažādiem koku un krūmu stādījumiem. Turpinot uzlabot infrastruktūru, jaunu segumu iegūst pieguļošās ielas, stāstīja Liepājas domes priekšsēdētāja vietnieks Gunārs Ansiņš.

"Pilsētai ir svarīgi savienot vēsturisko centru ar pludmali un parku. Šodien jau redzam, ka Peldu ielā notiek rekonstrukcija. Rekonstrukcijas projektu augļus liepājnieki jau baudīs," teica Ansiņš.

Lielāks pārmaiņas tuvākajā laikā sagaida Roņu ielu, kas ļauj savienot promenādi ar jūru. Līdz ar to drīzumā gan pilsētniekiem, gan viesiem būs pieejama vēl viena sakārtota izeja līdz jūrai un labiekārtota pludmales zona.

"Tā būs pirmā vieta, kur mēs pilnībā atteiksimies no sausajām tualetēm, kur būs uzbūvēts konkrēts modulis ar tām nepieciešamībām, kam ir jābūt pludmalē. Vēlāk iesim tālāk un sakārtosim izejas no vēsturiskā centra.

Mēs gribam, lai pludmale būtu bez sausajām tualetēm, ar pamata infrastruktūru - ģērbšanās kabīnes, kāju nomazgāšanas iespējas," sacīja Ansiņš.

Kāju nomazgāšanas iespējas pašlaik ir pieejams tikai glābšanas stacijā. Roņu ielas rekonstrukcija Liepājā, visticamāk, sāksies šogad. Zīmīgi, ka Liepājas pludmalē ir iespējams šķirot atkritumus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt