Dienas ziņas

Latgalē Lieldienās ievēro senās tradīcijas

Dienas ziņas

Daudzbērnu ģimenes Ozolniekos sporto

Liepājā atjauno senās ēkas

Liepājā atjauno vairāku gadsimtu senas ēkas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Liepājā ar jaunu sparu sākusies veco koku ēku atjaunošana. Jau drīz jaunu elpu iegūs divi  17.gadsimtā celti nami pilsētas centrā. Daudzi vēsturnieki neslēpj, ka ar koka arhitektūras saglabāšanu Liepājā kopējā situācija ir diezgan bēdīga. Viens no iemesliem ir tas, ka  restaurācijai nepieciešami ievērojami līdzekļi. 

Šobrīd Liepājā sākta kāda 19.gadsimtā celta savrupnama nojaukšana. Tā īpašniekam ilgus gadus nav bijusi nauda mājas sakārtošanai, un nu pašvaldība pavēlējusi vidi degradējošo graustu demontēt. Īpašnieku naudas trūkuma dēļ pilsētā iet bojā vairāki vēsturiski nami, taču ir arī pozitīvi stāsti. Piemēram, uzņēmējs Luijs Fonteins Liepājas centrā šobrīd atjauno nesen iegādāto 17.gadsimta noliktavu. Nākotnē šeit iecerēts atvērt restorānu.

“Stingrie atjaunošanas noteikumi daudzus attur iegādāties vēstures pieminekļus. Varbūt valdība beidzot saprot, ka šajā ziņā jākļūst pielaidīgākiem, citādi šādas ēkas – nevienam nevajadzīgas vienkārši sagrūst,” pastāstīja uzņēmējs Luijs Fonteins.

Par to, ka ilgus gadu desmitus neizmantotā noliktava beidzot sagaidījusi savus atjaunotājus, priecājas arī vietējā tūrisma jomā strādājošie un vēsturnieki. “Noliktavu bija paredzēts atjaunot jau vairākkārt, arī padomju laikā, kad šeit bija iecerēts alus restorāns. Ja pieķēries Fonteins klāt, tad kaut kas pozitīvi jocīgs te varētu sanākt,” uzskata vēsturnieks Gunārs Silakaktiņš.

Vēl vienas 17.gadsimta ēkas atjaunošanai nolēmusi ķerties klāt Liepājas pašvaldība. Šobrīd jau izraudzīta firma, kas izpētīs un rekonstruēs bijušo madāmas Hoijeres viesnīcu jeb Pētera I namiņu. Šeit nākotnē iecerēts izveidot mākslinieku rezidenci un interjera muzeju.

“Šajā vietā visi tūristi varētu ienākt, justies kā 17.gadsimta telpās, kā toreiz, kad šeit mitinājās cars Pēteris,” pastāstīja ēkas apsaimniekotāja Vita Hartmane. Pētera I namiņa restaurācijai plānots piesaistīt Eiropas Savienības līdzfinansējumu. Aprēķini rāda, ka darbi varētu izmaksāt pusotru miljonu eiro.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti