Rīta Panorāma

Sigulda šogad sagaida 100 tūkstošus tūristu

Rīta Panorāma

Slēpojot Latvijas kalnos, uzmanieties no lietuviešiem un cilvēkiem reibumā

Lembergs kritizē arī topošās valdības plānus ES fondu sadalē

Lembergs kritizē arī topošās valdības plānus ES fondu sadalē

Topošās Laimdotas Straujumas („Vienotība”) valdības koalīcijas partnera - Zaļo un Zemnieku savienības (ZZS) – sadarbības partijas „Latvijai un Ventspilij” līderis Aivars Lembergs atzīst, ka viņu interesē, kā nākamā valdība plānos Eiropas Savienōbas (ES) fondu naudu, un viņš kritizē pārāk daudz naudas atvēlēšanu Rīgai.

Intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam „Rīta Panorāma” Lembergs atzina, ka viņu patiešām interesē ES fondu naudas sadalīšana, taču noliedza, ka tieši šo fondu naudas dēļ ZZS vēlējās vadīt Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju (VARAM). Lembergs pauda, ka nākamā valdība strādās tikai līdz rudenī gaidāmajām vēlēšanām, bet naudu projektiem sāks piešķirt vien nākamgad, kad strādās jau cita valdība.   

Taču viņš kritizēja to, ka pārāk daudz līdzekļu tiek atvēlēts Rīgai. Pēc viņa teiktā, Rīga saņem sešas reizes vairāk ES fondu naudas nekā pārējā Latvija, rēķinot uz vienu reģiona iedzīvotāju, un tas notiekot tāpēc, ka valdībā un parlamentā vairākums ir rīdzinieki, kuri nedomājot par pārējo Latviju, apgalvoja Lembergs.

Lemberga arī nepatīk plāni nākotnē slēgt doktorantūru reģionālajās augstskolās, viņš arī kritizēja nepietiekamu reģionālo slimnīcu finansējumu.   

Savukārt, komentējot ZZS nostāju aizsardzības jomā, kura pirmo reizi uzticēta „zaļzemniekiem”, Lembergs atkal pauda, ka, viņaprāt, Latvijai kā NATO dalībvalstij būtu jāsaņem arī kāds labums no militāri rūpnieciskā kompleksa – ASV būtu jāiegulda Latvijā, lai te ražotu ieročus un elektroniku NATO armijas vajadzībām. Tiesa, viņš norādīja, ka tas ir viņa personiskais, nevis viņa partijas vai ZZS viedoklis.

Jau ziņots, ka ZZS nākamajā valdība piedāvāts uzņemties atbildību par Labklājības, Zemkopības un Aizsardzības ministriju. ZZS labklājības ministra amatam izvirzīja kādreizējo ministru Uldi Auguli, zemkopības ministra amatam – bijušo nozares vadītāju Jāni Dūklavu, bet aizsardzības ministra amatam – kādreizējo vides ministru Raimondu Vējoni. 

Sākotnēji ZZS vēlējās vadīt VARAM, vēlāk tai piedāvāja Izglītības un zinātnes ministriju (IZM), taču ZZS nevēlējās uzņemties atbildību par šo jomu un „apmainīja” IZM pret „Vienotībai” piedāvāto Aizsardzības ministriju.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti