Atceļ KNAB lēmumu par kriminālprocesa izbeigšanu saistībā ar iespējamiem pārkāpumiem Ventspils brīvostā

Ģenerālprokuratūra janvārī atcēlusi Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) lēmumu par kriminālprocesa izbeigšanu saistībā ar iespējamiem pārkāpumiem Ventspils brīvostas pārvaldē, aģentūrai LETA apliecināja prokuratūras preses pārstāve Ieva Šomina.

KNAB bija izbeidzis kriminālprocesu par piesavināšanos un dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu.

Kriminālprocess ir par to, "ka, iespējams, laikā no 2002. līdz 2019. gadam valsts amatpersona, būdama pilnvarota rīkoties ar iestādes finanšu līdzekļiem, apstiprinot ikmēneša finanšu līdzekļu pārskaitīšanu, iespējams, veikusi iestādes finanšu līdzekļu izšķērdēšanu lielā apmērā, kā arī mantkārīgā nolūkā ļaunprātīgi izmantojusi savu dienesta stāvokli".

Prokuratūrā apliecināja, ka izmeklēšanā runa galvenokārt ir par Ventspils brīvostas pārvaldes amatpersonu vai amatpersonām.

Kriminālprocess nodots atpakaļ KNAB izmeklēšanas turpināšanai.

Patlaban kriminālprocess ir par faktu, ne pret personu, apliecināja prokuratūrā, kura gan plašākus komentārus nesniedza.

Par kriminālprocesa atjaunošanu vēsta arī Saeimas deputāts, bijušais Ventspils domes deputāts Ģirts Valdis Kristovskis ("Jaunā Vienotība"), kurš lietu saista ar pašreizējo Ventspils domes deputātu, bijušo pilsētas mēru Aivaru Lembergu.

Aizvadītā gada novembra sākumā Kristovskis savā apkārtrakstā Saeimas deputātiem "iepazīstinājis ar Ventspils domes faktiskā priekšsēdētāja Aivara Lemberga noziedzīgi iegūtu publisku līdzekļu legalizācijas shēmu, kuru kā likumam atbilstošu ir atzinuši KNAB un vairāku līmeņu uzraugošie prokurori."

"Pašreiz ar gandarījumu varu jūs informēt, ka 2024. gada 2. janvārī Ģenerālprokuratūra ir atcēlusi visus zvērināto "korupcijas sargu" lēmumus par kriminālprocesa Nr.16870000222 izbeigšanu un lietas izmeklēšana ir atjaunota. Tādējādi KNAB mēģinājums paslaucīt zem tepiķa Lemberga Ventspils brīvostas pārvaldei izkrāptos 1 427 853 eiro vērtos finanšu līdzekļus ir izgaismots un pagaidām apturēts," teikts jaunākajā Kristovska apkārtrakstā deputātiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti