Latvijas Radio žurnālists Edgars Kupčs: Īstenot var visu, ja ir stiprs ziņu dienests

„Es droši vien par maz uzdrošinos runāt par sava kā sabiedriskā medija problēmām,” runājot par žurnālistikas drosmi, sarunu festivālā „Lampa” atzina Latvijas Radio Ziņu dienesta žurnālists Edgars Kupčs. Tajā pašā laikā žurnālists uzskata, ka īstenot var visu, ja medijam ir stiprs ziņu dienests un stipra aizmugure, taču Latvijas Radio Ziņu dienests ir novājināts.

Latvijas Radio gadījumā Kupčs norāda, ka ir stipra aizmugure, bet vairs nav stiprs ziņu dienests.

„Taču realizēt var visu. Ja Kupčs atnāk ar tematu, tad temats vienmēr ir ēterā. Nekad nav bijis tā, ka teiktu – nē, par šo nebūs, jo nebūs,” skaidro žurnālists.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

„[Latvijas Radio] Ziņu dienests ir novājināts,” stāsta Kupčs. „Kopš 2018. gada Ziņu dienestu pametuši astoņi cilvēki. Pieredzējuši žurnālisti aizgājuši uz Latvijas Televīziju vai kādiem lielajiem nacionālajiem portāliem, jo tur piesola par trešdaļu vai vairāk eiro vairāk.”

Šo pieredzējušo žurnālistu vietā atnāk strādāt studenti. Astoņu aizgājušo žurnālistu darbs jāveic palikušajiem. Tas ierobežo pētnieciskās žurnālistikas kvalitāti.

Tāpat Kupčs sarunā nevairās kritizēt Nacionālo elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomi (NEPLP), nosaucot to par nožēlojamu, un pārmest Latvijas Radio valdei, ka tā neizprot, kas ir sabiedriskais medijs.

Sarunu ar Edgaru Kupču par drosmi žurnālistikā sarunu festivālā "Lampa" vadīja bijusī Latvijas Žurnālistu asociācijas valdes priekšsēdētāja un žurnāliste Ivonna Plaude.

Kā iepriekš jau vēstīts, Latvijas Radio sarunu festivālā "Lampa" uz īpaša pirātu kuģa Cēsu pils parka dīķī 28. un 29. jūnijā piedāvā 11 drosmīgas sarunas.

Visām diskusijām no Latvijas Radio kuģa var sekot līdzi arī tiešraidēs sabiedrisko mediju portālā LSM.lv, Latvijas Radio "Facebook" kontos, kā arī lielākā daļa ir dzirdamas radio NABA ēterā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti