Latvijas Pasts šogad izdos 36 jaunas pastmarkas

Latvijas Pasts pavēstījis, ka  2014.gadā plāno emitēt vismaz 36 jaunas pastmarkas sešu miljonu eksemplāru tirāžā, un tas ir vairāk gan izdodamo pastmarku skaita, gan eksemplāru ziņā, salīdzinot ar 2013.gadu, kad tika izdotas 26 pastmarkas piecu miljonu eksemplāru tirāžā.

Pastmarkas kā pasta vērtszīmes, kas uz dažādiem sūtījumiem apceļo visu pasauli, ataino Latvijas valstij un tās iedzīvotājiem svarīgus vēstures notikumus un mūsdienu aktualitātes. Savukārt jau tagad kolekcionāriem un citiem interesentiem pieejams Latvijas Pasta 2013.gadā izdoto pastmarku pilns komplekts īpašā izdevumā.

Aktuālākās pastmarku tēmas 2014.gadā ir saistītas ar Rīgu kā Eiropas kultūras galvaspilsētu, Olimpiskajām spēlēm, Baltijas ceļa divdesmit piecu gadu atceri, Latvijas Republikas dibināšanas jubileju, kā arī vairāku ievērojamu personību un notikumu gadskārtām.

Sadarbojoties ar citu valstu pasta iestādēm, šogad tiek izdoti trīs pastmarku kopizdevumi – ar Zviedriju, Gruziju un kaimiņvalstīm Lietuvu un Igauniju.

2014.gada janvārī, Latvijai pievienojoties eirozonai, Latvijas Pasts izdeva pirmās dažādu eiro nominālvērtību pastmarkas pilnīgi jaunā sērijā „Ziedi”, kā arī sociālo tīklu balsojumā uzvarējušo pastmarku „Imants Ziedonis ziedēs mūžīgi” un sadarbībā ar Zviedriju tapušās kopizdevuma pastmarkas, kas veltītas šā gada Eiropas galvaspilsētas statusu ieguvušajām pilsētām – Rīgai un Ūmeo.

Februāra sākumā Latvijas Pasts izdos speciālu pastmarku, atzīmējot Ziemas Olimpisko spēļu norisi Sočos, bet martā tiks emitēts 2014.gada otrais pastmarku kopizdevums, kura tēma būs Latvijas un Gruzijas diplomātisko attiecību 20.gadadiena. Jūnija sākumā pastmarka tiks veltīta komponista un latviešu kultūras darbinieka Jāņa Cimzes 200 gadu jubilejas atcerei, bet jūlijā – Turaidas pils astotajai simtgadei.

Trešais 2014.gada pastmarku kopizdevums tiks izdots augustā, kad Latvijas Pasts kopā ar kaimiņvalstīm Lietuvu un Igauniju prezentēs divu pastmarku bloku Baltijas ceļa 25.gadadienas atcerei. Augustā tiks izdota arī pastmarka „Gothards Frīdrihs Stenders – 300”, pieminot rakstnieku, valodnieku un vienu no Latvijas 18.gadsimta kultūras dzīves vērienīgākajām un autoritatīvākajām personībām.

Gatavojoties Latvijas valsts simtgadei 2018.gadā, Latvijas Pasts arī šogad, jau sesto gadu pēc kārtas, izdos trīs jaunas pastmarkas sērijā „Latvijas Republikai – 100”. Bet gada noslēgumā – decembrī – Latvijas Pasts jau tradicionāli izdos divas jaunas Ziemassvētku sērijas pastmarkas.

 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti