Latvijas Pasta šefs Vilcāns: Sarežģījumi sīkpaku piegādē liek meklēt radošus risinājumus

Sīkpaku piegādes no ārvalstīm palēnām atgriežas apjomos, kādi bija pirms Covid-19 krīzes, savukārt Latvijas robežās sīkpaku piegāžu skaits stabili aug, sarunā ar Latvijas Radio pastāstīja Latvijas Pasta valdes priekšsēdētājs Mārcis Vilcāns. 

Vienlaikus secināms, ka klasiskā vēstuļu piegāde izplatīta aizvien mazāk, savukārt drukātās preses piegāžu samazināšanās varētu būt saistāma ar vasaras sezonas sākšanos, bet Latvijas Pastā apmaksāto rēķinu apjomi ir stabili. 

Latvijas Pasta šefs Vilcāns: Sarežģījumi sīkpaku piegādē liek meklēt radošus risinājumusJānis Kincis
Latvijas Pasta valdes priekšsēdētājs Mārcis Vilcāns stāstīja: "Iekšzemē sīkpaku piegāde ir pieaugusi, bet starptautiskā ienākošā plūsma mums samazinājās. Bijām vieni no pirmajiem, kas to juta jau janvārī, jo absolūts vairākums ienākošo sīkpaku ir no Āzijas, no Ķīnas. Tāpat bija ietekmēti mūsu tranzīta apjomi, jo februārī avioreisu, ar kuriem tālāk pārsūtām sūtījumus uz citām valstīm, plūsma bija faktiski apstājusies. Šobrīd viņa ir atjaunojusies, bet ir jauni izaicinājumi, jo tālo galamērķu piegādes ir joprojām būtiski traucētas. Aviosatiksme aizvien ir ļoti ierobežota, [notiek] vairāk izņēmuma kārtā nekā regulāri. Tas ir šobrīd lielākais izaicinājums: nodrošināt sūtījumu apriti, bet es gribu pateikt: tā notiek!"

Vilcāns norādīja, ka Latvijas Pasts un tā sadarbības partneri, kuri nodrošina sūtījumus uz Latviju, ar katru dienu atrod jaunus risinājumus. “Piemēram, Latvijas Pasts ir nosūtījis pat kravas uz Austrāliju pa jūras ceļiem. Visas iespējas tiek izskatītas!" uzsvēra Latvijas Pasta valdes priekšsēdētājs.

KONTEKSTS:

Covid-19 slimības ierobežošanai Latvija šā gada marta sākumā nolēma apturēt starptautiskos pasažieru pārvadājumus, tas būtiski ierobežoja un kavēja arī pasta sūtījumu apmaiņu ar ārvalstīm, jo lielākā daļa starptautisko pasta sūtījumu tiek piegādāti ar pasažieru lidmašīnām.

Ārkārtēja situācija beigusies 10.jūnijā,  taču vīruss joprojām cirkulē un pret to nav nedz zāļu, nedz vakcīnas, tāpēc arī turpmāk ir noteikti vairāki ierobežojumi un piesardzības pasākumi.

Starp vairākumu valstu joprojām ir atcelti vai ierobežoti starptautisko pasažieru pārvadājumi, tāpēc pasta sūtījumu apmaiņa ar ārvalstīm kavējas.

Latvijas Pasts patlaban nodrošina sūtījumu piegādes faktiski uz visām pasaules valstīm, tāpēc sūtījumus nosūtīšanai uz ārvalstīm pasta nodaļās pieņem, taču jārēķinās, ka maršrutu plānošana prasa ilgāku laiku: sūtījumi, kurus nav iespēju nekavējoši izsūtīt uz ārvalstīm, tiek uzglabāti Latvijas Pasta šķirošanas kompleksā un nosūtīti, tiklīdz tas ir iespējams.
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt