Latvijas karavīri un zemessargi piedalīsies vērienīgās mācībās ASV

Latvijas karavīri un zemessargi piedalīsies militārajās mācībās “Northern Strike 2019”, kas no 22. jūlija līdz 2. augustam notiks Mičiganā, ASV, informēja Aizsardzības ministrija (AM).

“Northern Strike” ir ikgadējas apvienotās sauszemes un gaisa spēku mācības, ko organizē Mičiganas Nacionālā gvarde. Mācībās piedalīsies aptuveni  5700 karavīru no ASV, Apvienotās Karalistes, Bulgārijas, Igaunijas, Jordānijas, Latvijas, Nīderlandes un Polijas.

“Northern Strike” mērķis ir uzturēt un pilnveidot vienību kaujas gatavību, tai skaitā veicot kaujas šaušanu un integrējot apvienoto uguns atbalstu sauszemes spēku vienību uzdevumu izpildē, kā arī uzlabot sadarbību starp sabiedroto spēkiem. Mācības norisināsies Alpenas Kaujas gatavības apmācības centrā un Greilingas poligonā.

Mācībās “Northern Strike” atbalstu sniegs ASV Gaisa spēku, Jūras spēku, Armijas un Civilās aviācijas patruļas gaisa kuģi, tostarp, lidmašīnas “A-10”, iznīcinātāji “F-16C”, transporta lidmašīnas “C-130” un uzpildes lidmašīnas “KC-135”, kā arī lidmašīnas “JSTARS E-8C”, helikopteri “UH-60 Blackhawk”, “AH-1W Super Cobra”, “CH-47 Chinook” un “UH-1Y Venom”. Gaisa kuģi primāri veiks tuvā gaisa atbalsta uzdevumus, bet nodrošinās arī karavīru pārvietošanu, pildīs meklēšanas un glābšanas un novērošanas uzdevumus.

Šogad aprit 26 gadi, kopš Latvijas un Mičiganas Nacionālā gvarde iesaistījās partnerattiecību programmā. Lielākie sadarbības projekti Mičiganas Nacionālajai gvardei šo gadu laikā bijuši ar Zemessardzi, Gaisa spēkiem, kā arī Sauszemes spēku Mehanizēto kājnieku brigādi, īpaši tuvā gaisa atbalsta kontrolieru apmācībā.

Mičiganas Nacionālās gvardes karavīri regulāri piedalās militārajās mācībās Latvijā – tai skaitā lielajās starptautiskajās mācībās “Summer Shield”, “Saber Strike” un “Sudraba bulta”. Savukārt Latvijas bruņoto spēku karavīri un zemessargi regulāri piedalās mācībās “Northern Strike”, atgādina ministrija.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti