Rīta Panorāma

Zemūdens dzīvnieki sāka spīdēt pirms 540 miljoniem gadu

Rīta Panorāma

Ukrainā turpinās iedzīvotāju evakuācija no Krievijas pierobežas

Gods, kas ne katram ir dots

Kaprālis Andris Savinovs: Man būs gods militārajā parādē soļot ar tēti

Andris Savinovs ir Godasardzes rotas instruktors, kurš, veicot sava amata pienākumus, pie Brīvības pieminekļa nostāvējis 428 stundas. Savukārt šogad militārajā parādē Rēzeknē viņš lepojas par iespēju piedalīties kopā ar savu tēti, kurš dienē Zemessardzē.

Kaprālis Andris Savinovs Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem pievienojās 2016. gadā. "Kā jau visi karavīri, izgāju cauri Kājnieku skolai. Tad izlēmu, bija piedāvājums Štāba bataljonā dienēt, un, jā, es izvēlējos dienēt Štāba bataljonā Godasardzes rotā," viņš skaidroja.

Andris saskaitījis, ka godasardzē pie Brīvības pieminekļa pavadījis jau 428 stundas. "Gods, kas ne katram ir dots. Mūsu devīze," viņš norādīja.

Savinovs atklāja, ka neesot grūti stundu nostāvēt godasardzē, jo cilvēki ātri pierod pie jauna. "Tajā stundā iekļaujas arī 10 minūšu patruļa. Reāli sargs stāv 50 minūtes. Brauc prom, atpūšas un brauc atkal stāvēt vēl vienu stundu," viņš skaidroja.

Šobrīd viņa amata pienākumi saistīti ar jauniešu apmācībām, kas pievienojušies Valsts aizsardzības dienestam.

"Esmu piesaistīts kā apmācības instruktors. Man ir iedota sava nodaļa. Mēs apmācām lauka kaujas iemaņas, ir topogrāfija, šaušanas nodarbības, sakari," uzskaitīja instruktors.

Valsts aizsardzības dienesta karavīri ir ļoti apmierināti ar veidu, kā Andris vada nodarbības.

Karavīrs Denijs Bošs atzina: "Viņam ir sava pieeja mācīšanā. Māk ļoti labi pieiet ar humoru pie visa. Labi paskaidro visu, kā būtu pareizāk darīt."

Savukārt karavīrs Kārlis Rudzītis norādīja: "Viņš ir dzīvespriecīgs, jautrs. Interesanta pieeja mācībām. Viņš labi pasniedz, skaisti pat varētu teikt. Viņš labi iemāca. Paskaidro visu sīki. Tad, kad vajag, tad arī ir stingrs, kā jau kaprālim pienākas."

4. maija svinības Andrim jau ir saplānotas. "4. maijā, kā jau katru gadu, Godasardzes rota piedalās militārajā parādē. Šogad tā notiks Rēzeknē. Kā katru gadu es piedalīšos militārajā parādē. Man būs tas gods un lepnums piedalīties ar savu tēti, kurš dienē Zemessardzē. Viņš soļos Zemessardzes apakšvienībā, es Godasardzes rotā."

Pēc parādes kopā ar ģimeni plānots svinības turpināt pie ar baltu galdautu klāta galda.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti