«Latvijas gāze»: Valsts atbalsta periodā mājsaimniecībām skaitītāju rādījumi būs jāiesniedz katru mēnesi

Valsts atbalsta piešķiršanas periodā mājsaimniecībām dabasgāzes patēriņa skaitītāju rādījumi būs jāiesniedz katru mēnesi, informēja AS "Latvijas gāze".

Ņemot vērā enerģētikas krīzi visā Eiropā, valdība lēmusi par dabasgāzes cenas pieauguma kompensāciju iedzīvotājiem ar dabasgāzes gada patēriņu virs 250 kubikmetriem. Kompensācijas tiks piemērotas par periodu no 2022. gada janvāra līdz aprīļa beigām. Mājsaimniecībām valsts atbalstam nav jāpiesakās, “Latvijas gāze” samazināto maksu iekļaus norēķinu dokumentos automātiski, atbilstoši valsts noteiktajam apmēram, informēja uzņēmumā.

Dabasgāzes cenas kompensācija tiks piemērota tām mājsaimniecībām ar gada patēriņu no 2635,1 kilovatstundas (kWh) jeb 250 kubikmetriem, kurām ir noslēgts līgums ar ”Latvijas gāzi”,  un lietotājiem, kas dabasgāzi saņem Pēdējās garantētās piegādes pakalpojuma ietvaros. 

Valsts atbalsts paredz, ka maksas samazinājuma apmērs par vienu kWh ir atkarīgs no patēriņa.

  • Ja vidējais patēriņš mēnesī 12 mēnešu periodā ir no 221 kWh līdz 5269 kWh jeb 21 kubikmetra  līdz 500 kubikmetriem, no valsts puses tiek kompensēts maksas samazinājums dabasgāzei 0,03045 eiro apmērā par vienu kWh bez pievienotās vērtības nodokļa (PVN).
  • Savukārt tiem, kuru vidējais mēneša patēriņš 12 mēnešu periodā ir virs 5269 kWh jeb 500 kubikmetriem, no valsts puses tiek kompensēts maksas samazinājums dabasgāzei 0,02279 eiro apmērā par vienu kWh bez PVN.

Mājsaimniecību klientiem nav jāpiesakās atbalsta saņemšanai, maksas samazinājums tiks piešķirts automātiski un to varēs redzēt ”Latvijas gāzes” nosūtītajos norēķinu dokumentos. Informācija par jauno izlīdzināto maksājumu atbalsta saņēmējiem tiks izsūtīta līdz februāra beigām. Savukārt klientiem, kuri izvēlējušies norēķināties par faktiski patērēto dabasgāzi katru mēnesi, rēķini tiks izsūtīti ierastajā kārtībā. 

Jāņem vērā, atbalsta piešķiršanas periodā skaitītāju rādījumi būs jāiesniedz katru mēnesi no 16. datuma  līdz nākamā mēneša pirmajai darba dienai, tajā skaitā janvārī, noradīja uzņemumā,

Sadales sistēmas operators “Gaso” papildus var veikt gazificēto objektu fizisku apsekošanu un pārbaudīt skaitītāja rādījumus. Konstatējot, ka rādījumi ir sniegti nepatiesi, valsts atbalsts netiks piemērots.  

Valsts atbalsts tiks piešķirts arī daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas īpašniekam vai apsaimniekotājam, ja tajā dabasgāzi lieto mājsaimniecības. Tādējādi valsts atbalstu saņems arī iedzīvotāji, kuri dabasgāzi izmanto apkures nodrošināšanai un kuri par komunālajiem pakalpojumiem norēķinās ar apsaimniekotāju starpniecību. Šajā gadījumā daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas īpašniekam vai apsaimniekotājam (līgumslēdzējam) līdz katra mēneša pēdējam datumam ir jāpiesakās pie AS “Latvijas gāze”, lai saņemtu valsts piešķirto kompensāciju un to piemērotu atkarībā no iedzīvotāju patēriņa. Pieteikties var, aizpildot un iesniedzot pieteikumu “Latvijas gāzes” mājaslapā.

Tāpat "Latvijas gāzes" Mājsaimniecību departamenta vadītāja Diana Tivča norādīja, ka kompānija atbalsta valdības lēmumu piešķirt kompensācijas mājsaimniecībām, bet būtu jādomā arī par atbalstu uzņēmumiem, kuri šobrīd visvairāk izjūt straujo dabasgāzes cenu kāpumu.

KONTEKSTS:

Šoziem vērojams gan elektroenerģijas, gan dabasgāzes cenu kāpums, kas ietekmē arī apkures izmaksas. 2021. gads noslēdzās ar absolūtu elektroenerģijas cenas rekordu. Valsts lēš, ka tas būtiski var ietekmēt zemu ienākumu mājsaimniecības, kurās pastāv risks norēķināties par mājokļa uzturēšanu šajā apkures sezonā, īpaši pensijas vecuma personām un personām ar invaliditāti.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt