Latvijas gaisa telpa slēgta visiem lidojumiem, kas saistīti ar Krieviju un tās pilsoņiem

Papildus sestdien, 26. februārī, pieņemtajiem gaisa satiksmes ierobežojumiem šonakt valsts aģentūra "Civilās aviācijas aģentūra" (CAA) izdevusi jaunu aeronavigācijas informācijas paziņojumu, liedzot Latvijas gaisa telpu izmantot tiem gaisa kuģiem, kuri ir saistīti ar Krieviju, tās juridiskajām vai fiziskajām personām.

CAA informēja, ka par šādu Eiropas Savienības (ES) gaisa telpas izmantošanas aizliegumu svētdien, 27. februārī, nolēmusi Eiropas Padome. Tas nozīmē, ka Latvijas gaisa telpu aizliegts izmantot visiem Krievijas pilsoņiem, kuri tieši vai netieši kontrolē gaisa kuģi, neatkarīgi no valsts, kurā gaisa kuģis ir reģistrēts.

Eiropas Padome pieņēmusi lēmumu, reaģējot uz Krievijas plaša mēroga militāra agresiju pret Ukrainu un ņemot vērā Krievijas iespējamo turpmāko rīcību, kas var radīt apdraudējumu ES un tās iedzīvotājiem, skaidroja CAA.

Noteiktie ierobežojumi skar visa veida lidojumus, tostarp arī lidojumus, kas tiek veikti ES robežās un ir saistāmi ar Krievijas pilsoņu vai to kontrolētu uzņēmumu darbību. Līdz ar to dalībvalstu līmenī tiek pastiprināta lidojumu uzraudzība, vērtējot gan gaisa kuģa reģistrācijas valsti un īpašuma tiesības, gan arī lidojuma nolūku. 

Iepriekš ziņots, ka Latvijas gaisa telpa ir slēgta komerclidojumiem ar Krievijā reģistrētiem pārvadātāju gaisa kuģiem no pusnakts uz 2022. gada 27. februāri.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti