Panorāma

A. Mežulis: Ukraiņu vīri cīnīsies, bet ģimenēm vajag patvērumu

Panorāma

Krievijas diplomāts Latvijā karu Ukrainā nekomentē

Latvijā sagaida ASV karavīrus

Latvijā sagaida vairāk nekā 300 ASV karavīru

Sākoties Krievijas uzbrukumam Ukrainai, ceturtdien, 24. februārī, uz Latviju nosūtīti vairāk nekā 300 Amerikas Savienoto Valstu (ASV) karavīri. Latvijā viņi vakar arī ieradās un šodien notika svinīgā sagaidīšana. Nacionālo bruņoto spēku (NBS) komandieris Leonīds Kalniņš sacīja, ka tas ir apliecinājums – vajadzības gadījumā sabiedrotie Latvijā var ierasties ļoti ātri.

Vēl aizvakar vairāk nekā 300 ASV 173. gaisa desanta brigādes karavīru pildīja dienesta pienākumus Itālijā. Notiekot uzbrukumam Ukrainā, ASV prezidents viņus nosūtīja uz Latviju. ASV vēstnieka vietniece Ruta Elvikis norādīja, ka tas ir signāls pasaulei.

"Prezidents Baidens vakar bija ļoti skaidrs, ka ASV aizsargās katru centimetru no NATO teritorijas ar pilnu Amerikas spēku. Jūsu ātrā ierašanās ir neapšaubāms signāls pasaulei, ka NATO ir gatavs atturēt un aizsargāt pret jebkuru agresiju," paziņoja Elvikis.

Karavīri saņēma komandu doties uz Latviju vakar sešos no rīta. Jau pāris stundu vēlāk viņi ieradās Latvijā, stāstīja NBS komandieris Leonīds Kalniņš.

"Šī ir reāla atbilde tiem skeptiķiem, kuri saka, ka 5. paragrāfs Ziemeļatlanijas līgumā prasīs ilgu lēmumu pieņemšanu 30 valstu starpā. Šis ir pierādījums tam, ka to var realizēt stundu laikā," uzsvēra Kalniņš.

Vērojot notikumus Ukrainā, Latvijas iedzīvotājiem nav pamata uztraukties par iespējamu Krievijas iebrukumu Latvijā, teica aizsardzības ministrs Artis Pabriks ("Attīstībai/Par!"). Latvijai ir garantijas, kuru citiem nav.

"Mums nav jābaidās, mums ir jābūt ar ticību sev, ar pārliecību sev. Jo šai momentā Latvijai nekas pilnībā nedraud. Bet mums nevajag dzīvot tādā naivā izpratnē par pasauli, kā mēs to redzam dažās rietumvalstu sabiedrībās," piebilda ministrs.

Bruņoto spēku komandieris stāstīja, ka Latvijā pašlaik atrodas vairāki tūkstoši sabiedroto karavīru. Lai gan pašlaik draudi nepastāv, NBS tomēr aicina ikvienu izvērtēt iestāšanos Zemessardzē.

Nacionālo bruņoto spēku pārstāve, majore Sandra Brāle
00:00 / 00:41
Lejuplādēt

NBS pārstāve, majore Sandra Brāle informēja, ka, redzot karavīrus ielās vai gaisa telpā, iedzīvotāji ir aicināti neuztraukties, bet ar izpratni izturēties pret mācībām. Tās un sabiedroto spēku klātbūtne Latvijā ir vērsta uz mūsu valsts aizsardzības spēju uzlabošanu un reģionālās drošības stiprināšanu.

Brāle aicināja, tuvojoties militārās tehnikas kolonnai, autovadītājus izturēties ar sapratni un ievērot ceļu satiksmes noteikumus. Tāpat iedzīvotājus lūdz netraucēt kolonnu kustību, nemēģinot šo kolonnu apdzīt.

“Vēršu uzmanību arī, ka Latvijas gaisa telpā šobrīd regulāri notiek gaisa kuģu, tostarp ASV helikopteru "Apache", lidojumi, kā arī militārās tehnikas pārvietošanās pa Latvijas galvenajiem un reģionālajiem ceļiem. Šie lidojumi notiek tikai normatīvajios aktos noteiktajā augstumā un arī ātrumā, līdz ar to radītais troksnis ir īslaicīgs un nenodara kaitējumu cilvēkam un īpašumam,” skaidroja Brāle.

Par sabiedroto valstu karavīru un militārās tehnikas ierašanos Latvijā, lai piedalītos iepriekš plānotās kopīgās militārās mācībās ar NBS ziņots jau februāra vidū.

VIDEO: NATO spēki Ādažu militārajā bāzē

 VIDEO: NATO spēki Ādažu militārajā bāzē

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti