Dienas ziņas

Viena dome piešķīra, otra – atņēma

Dienas ziņas

Ziemassvētku vecītis ierodas ar helikopteru

Latvijā reģistrēti 12 omikrona gadījumi

Latvijā reģistrēti 12 Covid-19 omikrona varianta gadījumi

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem un 5 mēnešiem.

Latvijā oficiāli reģistrēti jau 12 Covid-19 vīrusa jaunā omikrona paveida gadījumi, kas apstiprināti, sekvencējot vīrusu.

Paraugus laboratorijas jau iepriekš atzina par aizdomīgiem, taču oficiālu atzinumu, ka aizdomīgais tests tiešām ir omikrona paveids, sniedza paraugu sekvencēšana.

"Mums ir laboratoriski apstiprināti 12 gadījumi. Septiņi ievesti gadījumi, respektīvi, trīs no Zviedrijas, divi no Norvēģijas un divi no Lielbritānijas, pieci no viņiem bija pārbaudīti – tie paraugi bija paņemti lidostā no tiem cilvēkiem, kuri atlidoja. Divi paraugi pēc tam jau, kad cilvēkiem parādījās simptomi, esot mājās. Un vēl ir tie pieci sekundārie gadījumi, kuri ir saistīti ar šiem gadījumiem," pastāstīja Austrumu slimnīcas Nacionālās references laboratorijas vadītājs Sergejs Ņikišins.

Ņemot vērā vīrusa varianta straujo izplatību ne vien Āfrikā, bet arī Eiropā, no pirmdienas tiek veikta intensīvāka ielidojušo pasažieru Covid-19 skrīninga testēšana. Lai to varētu darīt ātrāk, tiks ņemti siekalu paraugi, un šo testēšanu apmaksās valsts.

KONTEKSTS:

Dienvidāfrikas Republikas zinātnieki 24. novembrī pavēstīja, ka konstatējuši jaunu Covid-19 vīrusa variantu ar lielu skaitu mutāciju, kas vainojams straujā infekcijas gadījumu skaita pieaugumā.

Reaģējot uz šo ziņu, daudzas valstis, tostarp arī Eiropas Savienības (ES) dalībvalstis, ir apturējušas lidojumus no Āfrikas dienvidvalstīm. Latvijas valdība noteikusi ceļošanas ierobežojumus uz astoņām Āfrikas valstīm.

Zinātnieki uzskata, ka jaunais variants var būt lipīgāks par Covid-19 vīrusa delta jeb Indijas variantu. Jaunā vīrusa paveida apzīmēšanai piešķirts grieķu alfabēta 15. burts – omikrons.

Izskanēja arī, ka jaunais variants varētu būt rezistentāks pret pašreizējām Covid-19 vakcīnām. Tomēr "Pfizer"/"BioNTech" vakcīnas ražotāji nākuši klajā ar informāciju, ka pēc trīs devu saņemšanas ir nodrošināta aizsardzība pret Covid-19 omikrona paveidu. Pasaules Veselības organizācija norādījusi – "ļoti mazticams", ka esošās Covid-19 vakcīnas nesniegtu nekādu aizsardzību pret omikrona paveidu, un nav konstatēts, ka tas izraisītu smagāku saslimšanu nekā iepriekšējie Covid-19 paveidi. Pēdējo uzsvēris arī Rīgas Stradiņa universitātes profesors Aivars Lejnieks.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
%;">
Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti