Sadaļas Sadaļas

Panorāma

Panorāma

Panorāma

«airBaltic» pērn cietis 264,6 miljonu eiro zaudējumus

Latvijā grib veidot vienotu videonovērošanas tīklu

Latvijā grib veidot vienotu videonovērošanas tīklu

Reaģējot uz futbola aģenta Romāna Bezzubova slepkavību, Iekšlietu ministrijas dienesti un pašvaldību pārstāvji vienojās, ka kopīgi jāizveido visā valstī vienots un mūsdienīgs videonovērošanas tīkls. Tas ļautu labāk atklāt noziegumus un gādāt par iedzīvotāju drošību.

Lai gan noziegumu atklāšanā videomateriāli tiek izmantoti ļoti bieži, taču sistēmas, kādā video ir ierakstīti, mēdz būt nesavietojamas. Dati ir sarežģīti apstrādājami vai pat vispār neizmantojami. Un nav arī vienota pārklājuma. Tas noziedzniekiem ļauj izslīdēt no kameru acīm. To ir nolemts mainīt.

“Lai nebūtu nevienam pārpratums, mēs nerunājam par sejas atpazīšanas tehnoloģijām vai biometrisko datu ievākšanu. Mēs par to nerunājam.

Mēs runājam par videonovērošanas kameru bez sejas atpazīšanas tehnoloģijas,” norādīja iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens (“KPV LV”).

Tiek solīts, ka piekļuve ierakstiem būšot droša un autorizēta katrā konkrētā gadījumā.

“Tas ir sabiedriskās kārtības nodrošināšana, uzturēšana arī, protams, prevencija un arī noziegumu atklāšana. Tātad rīks tam ir paredzēts, lai būtu instruments, ar ko strādāt mūsdienīgi. Tas jau ir sen ieviests citās valstīs un nekas vairāk,” sacīja Valsts policijas priekšnieks Armands Ruks.

Iekšlietu ministrs kā piemēru minēja Lielbritāniju, kur bijušā Krievijas dubultaģenta Sergeja Skripaļa un viņa meitas saindēšanā britu policijai visai ātri izdevies izskaitļot to, kā no Krievijas iebraukušie noziedznieki pārvietojušies cauri Lielbritānijas rajoniem līdz pat lidostai.

Latvijas Pašvaldību savienība ideju par vienota videonovērošanas tīkla izveidi ir atzinusi par apsveicamu. “Vissvarīgākais, lai tā sadarbība ir vērsta uz to, lai mūsu iedzīvotāji dzīvotu pēc iespējas drošākā vidē,” pauda Pašvaldību savienības priekšsēdētājs Gints Kaminskis.

Ar nosacījumu, ka dati tiek droši uzglabāti policijā un izmantoti tikai nepieciešamības gadījumā, atbalstu iecerei pauda arī namu pārvaldītāji un apsaimniekotāji. “Es uzskatu, ka ļoti daudzi, arī privāto mājokļu, daudzdzīvokļu māju dzīvokļu īpašnieki būs gatavi ieguldīt savus līdzekļus, kopīpašuma lēmumus pieņems par to, ka viņu teritorijās arī tiek uzstādītas šādas novērošanas kameras, lai viņu autotransports, lai viņu mājoklis, lai viņu bērnu drošība būtu garantēta kaut vai piemājas teritorijā,” norādīja Namu pārvaldītāju un apsaimniekotāju asociācijas vadītājs Ģirts Beikmanis.

Iekšlietu ministrs aicināja arī iedzīvotājus noskaidrot iespējas pieslēgt jau esošajai sistēmai savas videonovērošanas kameras un atzina, ka izmaksas neesot lielas. Bet, kad iecerētais vienotais tīkls varētu tapt, tas pagaidām nav zināms.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt