Latvijā der Lielbritānijas Covid-19 sertifikāti; vairāku citu valstu iebraucēji var saņemt īstermiņa sertifikātus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem un 7 mēnešiem.

Latvijā un citur Eiropas Savienībā (ES) no 29. oktobra Lielbritānijas Covid-19 sertifikāti ir līdzvērtīgi ES izdotajiem. Savukārt iebraucēji no vairākām citām valstīm ārpus ES varēs saņemt īstermiņa sertifikātus.

Lai pēc 15. novembra, kad beigsies stingrie Covid-19 ierobežojumi, varētu saņemt dažādus pakalpojumus, vajadzīgs Covid-19 sertifikāts par vakcināciju vai izslimošanu. ES valstu iebraucējiem šķēršļu nav, jo ir kopīgs ES digitālais Covid-19 sertifikāts. Tomēr problēmas ir no citām valstīm iebraukušajiem vakcinētajiem cilvēkiem, jo nepieciešama sertifikātu pielīdzināšana.

Piemēram, iebraucēji no Lielbritānijas Latvijā saskārās ar to, ka viņu Covid-19 sertifikāts netiek pieņemts, tādēļ nebija iespējams izmantot "zaļā režīma" pakalpojumus, kad tie Latvijā bija pieejami pirms lokdauna. Tomēr no 29. oktobra arī Lielbritānijā izsniegts Covid-19 sertifikāts tiek pielīdzināts ES digitālajam Covid-19 sertifikātam. Tas arī turpmāk būs derīgs ieceļošanai Latvijā, un to varēs izmantot Latvijā, lai apmeklētu vietas un pasākumus, kur ir nepieciešams uzrādīt ES digitālo Covid-19 sertifikātu.

Savukārt attiecībā uz iebraucējiem no ASV, Austrālijas, Jaunzēlandes un Kanādas no 15. novembra būs spēkā iespēja iegūt īstermiņa Covid-19 sertifikātu, informēja Ekonomikas ministrijā. Iepriekš šo valstu sertifikāti tika atzīti kā derīgi iebraukšanai, bet ieceļotāji nevarēja saņemt "zaļā režīma" pakalpojumus. Ministrija jau vairākkārt norādījusi, ka nepieciešams rast risinājumu trešo valstu sertifikātu atzīšanai. Sarunu rezultātā panākts, ka īstermiņa sertifikātu izsniegs tūrisma informācijas centri, kas noslēguši sadarbības līgumu ar Nacionālo veselības dienestu (NVD) par personas datu apstrādi un attiecīgu īstermiņa apliecinājumu izsniegšanu. Centri slēgs līgumus ar NVD un apmācīs darbiniekus, lai varētu izsniegt īslaicīgos sertifikātus. 

Īstermiņa sertifikāts būs derīgs līdzvērtīgi parastajam Covid-19 sertifikātam, bet tikai Latvijas teritorijā. Īstermiņa sertifikāts ir derīgs 30 dienas no izsniegšanas brīža un pēc minētā termiņa tiek dzēsts. 

NVD norādīja, ka pašlaik darbojas pie līguma nodošanas tūrisma informācijas centriem, vienošanās par darba organizāciju un darbinieku piekļuvēm, līguma slēgšanas, apmācību instrukcijas nosūtīšanas un citiem jautājumiem. "Ja 15. novembrī vai vēlāk atsevišķiem darbiniekiem vēl būs neskaidrības vai grūtības darbā ar sistēmu, dienests sniegs nepieciešamo informāciju un atbalstu sekmīgai pakalpojuma nodrošināšanai," apliecināja NVD.

Tie cilvēki, kuriem ir tiesības uz Latvijā apmaksātu vakcināciju pret Covid-19, sertifikātu var saņemt, vēršoties NVD ar iesniegumu. Tas mēneša laikā izvērtē dokumentus, lemjot par sertifikāta piešķiršanu.

KONTEKSTS:

Maija vidū ES dalībvalstis un Eiropas Parlaments panāca vienošanos par to, digitālais Covid-19 sertifikāts sāks darboties no 1. jūlija. Tas apliecinās, ka īpašnieks ir vai nu vakcinēts, vai izslimojis Covid-19, vai arī tikko veicis Covid-19 testu.

Latvijā Covid-19 sertifikātus uzsāka lietot 1. jūnijā. Covid-19 sertifikātus iedzīvotāji var izveidot tīmekļvietnē "covid19sertifikats.lv", pieslēdzoties ar kādu no drošas piekļuves līdzekļiem. Izveidoto sertifikātu ieteicams saglabāt savā viedierīcē vai izdrukāt papīra formātā. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti