Sadaļas Sadaļas

Panorāma

Pārvieto Rīgas Aviācijas muzeja eksponātus

Panorāma

Ukraina svin Neatkarības dienu

Atvieglo vakcinēto un pārslimojušo ieceļošanu

Valdība papildina valstu sarakstu, kuru izsniegtie Covid-19 sertifikāti atbilst ieceļošanas prasībām Latvijā

Sākot ar 1. septembri, Latvijā tiks atzīti Covid-19 vakcinācijas un pārslimošanas sertifikāti ieceļotājiem no ASV, Austrālijas, Izraēlas, Jaunzēlandes un Kanādas. Šo valstu izsniegtos vakcinācijas apliecinājumus uzskatīs par derīgiem, un to uzrādītāji varēs ieceļot bez papildu ierobežojumiem. Tiks pieņemti arī apliecinājumi, kas nebūs digitālā formā.  

Šāda pati iespēja – ieceļot bez papildu ierobežojumiem – tiks saglabāta arī pret Covid-19 vakcinētiem vai pārslimojušiem ieceļotājiem no Apvienotās Karalistes.

Ārlietu ministrija (ĀM) norādīja, ka minētajās valstīs nav sadarbspējīga Covid-19 vakcinācijas, testa un pārslimošanas sertifikāta ar Eiropas Savienību (ES). Līdz šim noteikumi paredzēja, ka Latvijā var ieceļot tikai no vienas trešās valsts – Lielbritānijas, uzrādot vakcinācijas apliecinājumu, kas nav sadarbspējīgs.

"Šie cilvēki, tai skaitā arī mūsu tautieši, tajā skaitā mūsu diaspora, varēs ieceļot Latvijā ar šo valstu vakcinācijas apliecinājumiem. Līdz šim diemžēl ar šīm pašām Eiropā atzītajām vakcīnām vakcinētie ceļotāji no, piemēram, Amerikas Savienotajām Valstīm nevarēja ieceļot Latvijā, apliecināt šo faktu. Lai gan mēs zinām, ka viņi bija vakcinēti. Grozījumi ļaus šīs personas patiešām uzskatīt par vakcinētām, kādas tās arī ir," stāstīja ĀM preses sekretārs Jānis Beķeris.

Lai gan ne visās no minētajām valstīm bez papildu ierobežojumiem var iebraukt Latvijā vakcinētie iedzīvotāji, ĀM uzsver, ka Latvijas lēmums atvieglot ieceļošanu ir īpaši nozīmīgs saiknei ar diasporu. ĀM norādīja, ka, lai nodrošinātu diasporas pārstāvju saikni ar Latviju pandēmijas krīzes apstākļos, būtu svarīgi veicināt labvēlīgus apstākļus ceļošanai. Ņemot vērā diasporas iesaisti arī biznesa veicināšanā un inovāciju attīstībā, Latvijas apmeklējums ir svarīgs arī ekonomikas atveseļošanas procesa nodrošināšanai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt