Rīta Panorāma

Telefonsaruna ar Dairu Āboliņu par LTV filmu «Aktrise un laiks. Vija Artmane»

Rīta Panorāma

Starptautiskā garīgās mūzikas festivāla koncerts džezs

Intervija ar labklājības ministri Ramonu Petraviču

Labklājības ministre: Arī 35 eiro pieaugums minimālo pensiju saņēmējiem ir būtisks

Labklājības ministre Ramona Petraviča (“KPV LV”) domā, ka minimālās pensijas bāzes palielināšana par 35 eiro varētu likt tiesībsargam tomēr nevērsties Satversmes tiesā par nepieņemami zemajām pensijām, un minimālo pensiju saņēmējiem šis pieaugums ir būtisks.

Petraviča LTV “Rīta panorāma” atgādināja, ka nākamgad labklājības jomā ir plānotas izmaiņas, kurām nepieciešami 27 miljoni eiro, un aptuveni 26 miljonus eiro ministrija atrada savā budžetā.

Ministre norādīja, ka minimālās pensijas aprēķinu bāzi plānots palielināt no 64 līdz 99 eiro.

Iepriekš izskanēja, ka plānots celt aprēķina bāzi no 64 eiro uz 99 eiro, nosakot gradāciju katram darba stāža gadam. Piemēram, pensionārs ar 20 gadu darba stāžu patlaban saņem minimālo pensiju 70 eiro apmērā, bet pēc izmaiņām tā būs ne mazāka kā 128,70 eiro.

Petraviča norādīja, ka cilvēkiem, kas saņem minimālo pensiju, arī 35 eiro palielinājums ir būtisks.

KONTEKSTS:

Šonedēļ valdība apstiprināja Labklājības ministrijas (LM) plānu minimālo ienākumu atbalsta sistēmas pilnveidošanai 2020.-2021.gadam, kas paredz 8 pasākumus, 3 no tiem plānoti nākamā gada pirmajā pusē. Plāns paredz nākamgad palielināt atbalstu minimālo pensiju saņēmējiem, paaugstinot minimālo valsts pensiju aprēķinu bāzi līdz 99 eiro. Tāpat iecerēts palielināt atbalstu valsts sociālā nodrošinājuma pabalsta saņēmējiem - pensijas vecumu sasniegušajiem, paaugstinot pabalstu apmēru arī līdz 99 eiro.

Savukārt tiesībsargs Juris Jansons iepriekš pauda cerību, ka valdība nevis sarežģīs vēršanos ST, bet gan rīkosies atbildīgi.

Kopumā valdībai jau nosūtīti brīdinājumi par neatbilstoši zemu garantēto minimālo ienākumu, trūcīguma slieksni 128 eiro apmērā, kas nav pārskatīts jau vairākus gadus, neatbilstošiem sociālā nodrošinājuma pabalstiem un minimālo pensiju. Satversmē noteikts, ka Latvija ir sociāli atbildīga valsts, un šie pabalsti un sliekšņi tiesībsarga ieskatā neatbilst šim principam.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti