Kvoruma trūkuma dēļ Rīgas šāgada budžets paliek neizskatīts attīstības komitejā

Sēdi neapmeklējot Rīgas domes koalīciju savā ziņā pametušajiem “Saskaņas” deputātiem un daļai opozīcijas, nepietika kvoruma, lai pirmdien, 27.janvārī, notiktu Pilsētas attīstības komitejas sēde. Līdz ar to galvaspilsētas budžets pirms domes sēdes ir palicis neizskatīts par pilsētas attīstību politiski atbildīgajā komitejā.

ĪSUMĀ:

  • Kvoruma trūkuma dēļ Rīgas šāgada budžets paliek neizskatīts attīstības komitejā.
  • Komitejas sēdi neapmeklēja “Saskaņa”.
  • Bez pozīcijas klātbūtnes apmeklēt sēdi nevēlējās arī JKP.
  • Komitejas sēdē izsludināts pārtraukums uz nenoteiktu laiku.
  • Visticamāk, līdz 6.f ebruārim, kad budžetu skatīs dome, komitejas sēde neatsāksies.
  • Kamēr budžeta nav, Rīga var tērēt 1/12 daļu no pagājušā gada izdevumiem.
  • Līdz domes lēmumam nevar audzēt tēriņus.

“Saskaņas” lēmums neatbalstīt galvaspilsētas budžetu, kamēr pie varas būs “Gods kalpot Rīgai” mērs Oļegs Burovs praksē tika likts pirmdien paredzētajā Pilsētas attīstības komitejā. Tomēr “jāvārdu” budžeta projekta virzīšanai uz domes sēdi šajā komitejā būtu grūti dabūt arī tāpēc, ka līdzšinējai “Saskaņas” un “Gods kalpot Rīgai” koalīcijai tajā nemaz nav izdevies nodrošināt vairākumu.

Proti, komiteju arvien vada nu jau opozicionārs Aleksejs Rosļikovs no tā sauktā neatkarīgo deputātu četrinieka.

Viņš pastāstīja, ka kvoruma trūkuma dēļ komitejā izsludināts pārtraukums uz nenoteiktu laiku.

Kvoruma trūkuma dēļ Rīgas šāgada budžets paliek neizskatīts attīstības komitejāEdgars Kupčs

Viņš pats sliecas budžetu neatbalstīt, jo tas, viņaprāt, izveidots pavirši. Nepieciešams arī pamainīt prioritātes, jo, piemēram, “Rīgas mežiem” plānots piešķirt 2 miljonus eiro, bet jaundzimušajiem rīdziniekiem – 600 000 eiro, arī ceļiem atvēlēti vien 10 miljoni, un par šādu naudu neko daudz salabot nevarēs,  klāstīja Rosļikovs.  

Jaunās konservatīvās partijas deputāts Mārcis Kūlis savukārt skaidroja, ka Jaunās konservatīvās partijas domnieki komisijas sēdi pameta, jo  budžetu veidoja abas pozīcijas partijas, un būtu loģiski, ja abu partiju pārstāvji būtu klāt komitejas sēdē un varētu atbildēt uz opozīcijas jautājumiem.

“Saskaņa” komitejas sēdē nepiedalījās. Tāpēc vēlme nodrošināt kvorumu ar opozīcijas balsīm liecina par reālu pozīcijas nespēju vadīt šo domu, norādīja Kūlis.

Visticamāk, līdz domes sēdei, kur visi domnieki lems par šā gada budžetu, šodien pārtrauktā Pilsētas attīstības komitejas sēde nemaz atsākta netiks.

Kamēr budžets ar izdevumiem vairāk nekā viena miljarda eiro apmērā netiek apstiprināts domē, pašvaldība drīkst tērēt vienu divpadsmito daļu no iepriekšējā gada izdevumiem.

Līdz domes lēmumam nevar audzēt pirmsskolas pedagogu un sociālo darbinieku algas, sākt parku atjaunošanas programmas un ielu sakārtošanas plānus, kas gan šogad vērtējami kā pieticīgi. No daudzajiem sociālajiem labumiem, tajā skaitā atlaidēm sabiedriskajā transportā, Rīga gan atteikties neplāno.

KONTEKSTS:

Koalīcija Rīgas domē sašūpojās pēc ilggadējā mēra Nila Ušakova (“Saskaņa”) aiziešanas no pašvaldības. Pērnā gada izskaņā vien mēnesi pēc tam, kad mēra amatā izdevās noturēties Oļegam Burovam (“Gods kalpot Rīgai”), koalīcijas partijas rosināja atcelt viņu no amata. Nesaskaņas koalīcijā izmantoja opozīcija, piesakot balsojumu par vicemēru atlaišanu.

“Gods kalpot Rīgai” cerēja uz parakstu atsaukšanu Burova atcelšanai, taču, to nesagaidot, 16. janvārī domes opozīcija un vairāki “Gods kalpot Rīgai” deputāti lēma no amatiem gāzt mēra vietniekus Annu Vladovu (“Saskaņa”) un Druvi Kleinu (deputātu bloks “Rīgai!”). Pēc balsojuma Burovs paziņoja, ka domes koalīcijā palikusi tikai "Gods kalpot Rīgai" frakcija.

Dažas dienas vēlāk “Saskaņas” deputāts Jānis Ločmelis ir atsaucis savu parakstu, līdz ar to vismaz pagaidām bijušo koalīcijas partiju iecere atstādināt Burovu ir izgāzusies. “Saskaņa” gan  vēlāk atkārtoti savākusi un iesniegusi parakstus par Burova atlaišanu. Par to parakstījies arī iepriekš parakstu atsaukušais “Saskaņas” domnieks.  Burovs atkāpties negrasās, sola turpināt izmaiņas kapitālsabiedrībās un sēdi par viņa atlaišanu sasauca reizē ar sēdi par budžetu – 6. februārī. “Saskaņa” nav gatava atbalstīt Burova izstrādāto budžetu. 

Vēlēšanu rezultāti

Provizoriskie rezultāti, CVK dati no 156 iecirkņiem no 156

Dati: CVK. Atjaunots: 30.08. 10:11

Provizoriskais mandātu sadalījums

Neoficiālie aprēķini, balstoties uz provizoriskajiem CVK datiem no 156 iecirkņiem no 156

Dati: CVK. Atjaunots: 30.08. 10:11

18 vietas Attīstībai/Par!, "PROGRESĪVIE"
12 vietas "Saskaņa" sociāldemokrātiskā partija
10 vietas Jaunā VIENOTĪBA
7 vietas Nacionālā apvienība "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un Brīvībai/LNNK", Latvijas Reģionu Apvienība
5 vietas Partija "Gods kalpot Rīgai"
4 vietas Jaunā konservatīvā partija
4 vietas "Latvijas Krievu savienība"
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti