Panorāma

Vakcinācijas avīze krievu valodā neveicinās potēšanos

Panorāma

"Lido" tuvu Covid-19 atbalsta griestiem

Kuldīgā zvana katram senioram personīgi

Kuldīgā sazvana katru nepotēto senioru un aicina vakcinēties pret Covid-19

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem un 7 mēnešiem.

Lai personīgi uzrunātu katru nevakcinēto senioru, Kuldīgas novadā sākusies apjomīga zvanu kampaņa. Tiem 3000 pensionāriem, kuri Covid-19 poti nav saņēmuši, tagad zvana ģimenes ārstu Covid-19 laika palīgi – kultūras darbinieki un muzeju speciālisti. Koncerti nenotiek, bibliotēkas ir slēgtas, tāpēc šajā piespiedu dīkstāvē viņi ir ļoti priecīgi turpināt strādāt šādi, sazvanot šaubīgos un pierakstot viņus uz ārsta konsultāciju vai poti. 

"Labdien, te Liene Blūma no muzeja, dakteres Andersones uzdevumā..." Tā sākas katra saruna. Normālā darba dienā Liene Blūma strādātu muzejā, bet šodien ērtās čībās no savas mājas zvana pensionāriem. Zvana mērķis – pastāstīt par iespēju saņemt vakcīnu jau šonedēļ.

"Es neteiktu – grūti. Izaicinoši. Seniori ir jūtīga kategorija, esmu par pelīti nosaukta. Ir pāris cilvēki dusmīgāki, ir komentārs par valdību," viņa atklāja.

Ļoti bieži izrādās, ka sazvanītie jau saņēmuši pirmo poti vai gaida to tuvākajā laikā. Jums jau pierakstiņš ir... " Vakar es zvanīju, un man ienāca prātā simtgades frāze “Iededzies par Latviju!

"Iespējams, šis ir veids, kā varam iedegties par savu Latviju!" viņa sacīja.

Brīvā laika pavadīšanas centrā Rumbas pagastā arī deg tikai dažas lampas, arī šeit telefoniski tiek uzrunāti seniori. "Piedāvājam palīdzību ar transportu no pagasta. Ja gulošs, varam piebraukt klāt," informēja Rumbas pagasta kultūras pasākumu organizatore Baiba Rozevska.

Apzvanīšanai palikusi vēl viena diena, un tad pirmajiem potēties gribētāju sarakstiem jābūt gataviem. Ceturtdien visas dienas garumā novada seniorus vakcinēs Kuldīgas vieglatlētikas manēžā, bet pie gulošajiem ieradīsies mājās.

KONTEKSTS:

Vakcinācijas tempiem pret Covid-19 turpinot pamazām pieaugt, līdz šim Latvijā vismaz vienu poti saņēmuši jau 58,6% iedzīvotāju. Lietošanai Eiropas Savienībā pašlaik ir apstiprinātas četras vakcīnas pret Covid-19 - "Pfizer"/"BioNTech", "Moderna", "AstraZeneca" un "Johnson&Johnson" jeb "Janssen", taču "AstraZeneca" vakcīnu zemā pieprasījuma dēļ Latvijā faktiski vairs nelieto.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti