Dienas ziņas

Glābēji aicina svētkos domāt par drošību

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Kuldīgā izveidots atzars fondam “Help Ukraine”

Kuldīgā izveidots atzars palīdzības fondam «Help Ukraine»

Mēs nedrīkstam nogurt no kara Ukrainā vai pie tā pierast, pārliecināts kāds Kuldīgas uzņēmējs, tāpēc piekritis Ukrainā dibinātajam labdarības fondam “Help Ukraine” veidot atzaru Baltijā ar centru Kuldīgā. Visi iesaistītie savstarpēji bijuši pazīstami jau iepriekš, jo kopīgi sadarbojušies uzņēmējdarbībā. Viens no fonda mērķiem ir palīdzēt Sumu apgabala teritoriālās aizsardzības vienībām, bet tāpat tiek meklēti ceļi citai sadarbībai. Pirmais vairāku kuldīdznieku organizētais palīdzības sūtījums jau devies uz Ukrainu. 

Kā palīdzēt Ukrainai un kara bēgļiem?

 

  • Uzņēmumiem, kas vēlas palīdzēt, reģistrēties šeit.
  • Uzņēmumu un NVO tiešais atbalsts Ukrainas bēgļiem Latvijā – reģistrēties šeit.
  • Kur var ziedot mantas cilvēkiem no Ukrainas. KARTE
  • Labdarības interneta veikals preču ziedojumiem Ukrainas tautai – šeit.
  • Ziedot Ukrainas cilvēkiem var šeit.
  • Ziedot Ukrainas Aizsardzības ministrijai var šeit.

Aptuveni nedēļas laikā kuldīdznieki, neskaitot darba stundas, paveikuši teju neiespējamo, saveduši lietošanas kārtībā kādu apvidus auto – pārtaisot un pārmetinot mašīnas aizmugurējo daļu, tā nopiķēta, nomainīta ātrumkārba un nokrāsota atbilstoši kara vajadzībām. 

Uzņēmuma “Gold Stream Auto Serviss” īpašnieks Oskars Straume norādīja: “Tur [Ukrainā] notiek drausmu lietas, jebkura brīdī tas var notikt arī šeit, tāpēc mums jāatbalsta vienam otru, cerēsim uz labāko, ka viss atrisināsies un vienkārši beigsies.”

Savukārt SIA “JK” valdes loceklis Juris Geide piebilda: “Kopumā dāvinām 100 litrus [degvielas], 56 [litrus] ielēja mašīnā, vēl kannās paņems līdzi, es domāju, ka tā ir tāda goda lieta palīdzēt Ukrainai.”

Šis ir viens no auto, kas sagādāts ar labdarības fonda “Help Ukraine” palīdzību no Kuldīgas. Fonds dibināts Ukrainā.

Pirms kara tā veidotāji strādājuši būvniecības jomā Sumu apgabalā, un tā attīstījušies sakari ar Kuldīgas uzņēmēju Aleksandru Cimermani. Lai fondam veidotu atbalsta punktus ārvalstīs, viņi vērsušies pie pazīstamajiem cilvēkiem. Tā nu Kuldīgā būs labdarības fonda atzars, kas darbosies Baltijas mērogā.

Fonda “Help Ukraine” valdes priekšsēdētājs Latvijā Aleksandrs Cimermanis norādīja: “Mēs visi nogurstam no šī kara, tikai Krievija nenogurst nezin kāpēc, jo viņiem karš nav, viņiem ir specoperācija. Šis nogurums rada tādu skepsi, saprotiet, tur katru dienu mirst simtiem cilvēku, katru dienu, viņus šauj nost un bombardē, tāpēc visu laiku ir vajadzīga šī palīdzība. Es esmu pārliecināts, ja mēs ar ukraiņu palīdzību nenosargāsim Ukrainu un mūsu palīdzību, tad tūlītās okupanti būs arī šeit, un es gribu, lai mana zeme ir brīva. Tieši tāda tipa mašīnas ar kravas kasti – tur būs virsū ložmetējs, karos tā mašīna, dievs dod tai svētību ilgāk noturēties un palīdzēt.”
 

Šeit organizētā palīdzība ir mērķēta tieši Sumu apgabalam, kas robežojas ar Krieviju. Fonds apņēmies, cik vien iespējams, teritoriālās aizsardzības vienības nodrošināt ar nepieciešamo aprīkojumu. Tomēr fonda dibinātāji atzinuši, ka labdarība nav vienīgais mērķis, tā ir arī uzņēmējdarbības attīstība Sumu apgabalam ar Kurzemi. Jau iepazītas loģistikas iespējas Liepājā un Ventspilī. 

Fonda “Help Ukraine” direktors Baltijā Andrijs Sidelovs skaidroja: “Daudzām struktūrām, kas ir Ukrainā, tagad ir iespēja pārdot materiālus. Mēs esam saistīti ar celtniecību, tas ir celtniecības materiāls, kas tāpat ir vajadzīgs jūsu valstij. Ja mēs atradīsim savstarpējo saikni mūsu un jūsu biznesam, būs vēl papildu iespēja arī ekonomiskajā sfērā. Tāpēc darba ir ļoti daudz, plāni lieli, sadarbosimies tālāk.”\

Fonds sadarbojas arī ar Latvijas labdarības organizācijām, kas palīdz Ukrainai, un Reini Pozņaku, kuram ir liela pieredze tieši ziedoto automašīnu nogādāšanā uz Ukrainu.  

KONTEKSTS: 

24. februārī Krievijas prezidents Vladimirs Putins pavēlēja sākt Krievijas karaspēka iebrukumu Ukrainā. Putins apgalvoja, ka NATO gatavojas izmantot Ukrainu kā placdarmu agresijai pret Krieviju, lai gan šiem apgalvojumiem nebija nekādu pierādījumu. Ukraina uzskata, ka Putina patiesais mērķis ir iznīcināt Ukrainas valstiskumu un pakļaut šo teritoriju Maskavas kontrolei.

Krievijas agresija pret Ukrainu izraisījusi vispārēju starptautiskās sabiedrības nosodījumu, pret Krieviju tiek ieviestas arvien jaunas sankcijas. Daudzi rietumvalstu uzņēmumi nolēmuši aiziet no Krievijas tirgus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt