Dienas ziņas

Atsāk klātienē iepriecināt mazos pacientus

Dienas ziņas

Liepājas pusē paviesojies lācis

J. Vitenbergu atsauc no ekonomikas ministra amata

«KPV LV» frakcija nobalso par Vitenberga atsaukšanu no amata; frakciju pamet 4 deputāti

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Partijas “KPV LV” Saeimas frakcija nobalsoja par bijušā partijas biedra Jāņa Vitenberga (Nacionālā apvienība) atsaukšanu no ekonomikas ministra amata. Deputāti, kuri iestājās pret šādu soli, lēmuši pamest frakciju.

Nobalso par ministra atsaukšanu

Pret Vitenberga atsaukšanu balsoja četri frakcijas deputāti: Aivars Geidāns, Janīna Kursīte, Ivars Puga un Edgars Kronbergs.

Vēl četri “KPV LV” deputāti – Ieva Krapāne, Kaspars Ģirģens, Ēriks Pucens, un Māris Možvillo – bija par atsaukšanu, bet viens parlamentārietis – Ralfs Nemiro – atturējās. Tādējādi frakcijas lēmums ir atsaukt Vitenbergu no ministra amata.

LTV zināms, ka balsojumā izšķirošā balss bija frakcijas vadītājam Možvillo.

Premjers Krišjānis Kariņš ("Jaunā Vienotība") jau apstiprinājis, ka šāda balsojuma gadījumā prasīs Vitenberga demisiju.

4 deputāti pamet frakciju

Tāpat deputāti, kuri šodien balsoja pret Vitenberga atsaukšanu – Kursīte, Puga, Geidāns un Kronbergs – nolēmuši pamest “KPV LV” frakciju. Turpmāk viņi darbosies kā neatkarīgie deputāti, kuri atbalstīs Krišjāņa Kariņa ("Jaunā Vienotība") veidoto valdību.

Paziņojumā medijiem deputāts Geidāns norādīja uz frakcijas "acīmredzamu ilgstošu nespēju koordinēt darbu un iespējamo reputācijas risku". Viņš arī pauda, ka "KPV LV" partijas valdes izvirzītais ekonomikas ministra kandidāts ar neviennozīmīgu reputāciju met aizdomu ēnu par slepeniem varas pārņemšanas plāniem. 

Tādējādi "KPV LV" Saeimas frakcijā turpmāk būs vairs tikai 5 deputāti.

Aivars Geidāns par "KPV LV" frakcijas pamešanu
00:00 / 00:53
Lejuplādēt

"Ekonomikas ministra amata kandidātus apspriedīs jau bez mums, jo mēs četri, kuri atbalstījām Vitenberga palikšanu amatā, paziņojām par "KPV LV" frakcijas pamešanu, par ko informējām gan frakcijas vadītāju, gan Saeimas prezidiju. "KPV LV" frakcijas sastāvs samazinājies līdz pieciem, kas ir minimālais sastāvs atbilstoši Saeimas Kārtības rullim. Mēs četri atbalstīsim valdību un veidosim deputātu grupu, noteikti vēlāk ziņosim, kā tālāk virzīsimies," Latvijas Radio sacīja Geidāns.

Pēc Saeimas vēlēšanām 2018. gadā "KPV LV" frakcija ar 16 deputātu vietām bija viena no lielākajām parlamentā.

KONTEKSTS:

Ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs, kuru 13. Saeimā ievēlēja no partijas “KPV LV”, nolēmis pievienoties Nacionālajai apvienībai. Neilgi pēc tam partijas “KPV LV” valde paziņoja, ka ir nolēmuši atsaukt Vitenbergu no ministra amata, bet NA vēlas, lai Vitenbergs turpināt darbu ministra amatā.

Tikmēr “KPV LV” Saeimas frakcijas deputāti atbalstīja Vitenberga darba turpināšanu valdībā. Premjers Krišjānis Kariņš ("Jaunā Vienotība") līdz trešdienai, 12. maijam, gaida atkārtotu "KPV LV" Saeimas frakcijas lēmumu par to, vai tā vēlas ekonomikas ministra Vitenberga demisiju. 

Trešdien partija atkārtoti lems par bijušā partijas biedra ekonomikas ministra Vitenberga atsaukšanu no amata. Frakcijas deputātiem ir atšķirīgi viedokļi par to, vai tagad jau NA biedrs Vitenbergs var turpināt ieņemt amatu.

"KPV LV" kā vienu no iespējamiem ekonomikas ministra amata pretendentiem apspriež uzņēmēja Pētera Šmidres kandidatūru. Valde otrdien jau tikusies ar uzņēmēju. KPV LV" valde gan neesot vēl pieņēmusi lēmumu, kuru kandidātu virzīt uz ekonomikas ministra amatu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti