Rīta Panorāma

Jūras spēku orķestra grupas "Vairogs" dziesma "Es pārnāku mājās"

Rīta Panorāma

Saruna ar Saeimas deputāti Regīnu Ločmeli

Koalīcijas stabilitāte un tālākais darbs. Saruna ar Labklājības ministri Ramonu Petraviču

«KPV LV» frakcijā atgriezīsies Didzis Šmits; ekonomikas ministra amatam 2 kandidāti

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

"KPV LV" Saeimas frakcijai pievienosies no šīs partijas Saeimā ievēlētais, bet vēlāk par neatkarīgo deputātu parlamentā kļuvušais Didzis Šmits. To intervijā Latvijas Televīzijas (LTV) raidījumā "Rīta panorāma" paziņoja labklājības ministre un "KPV LV" valdes locekle Ramona Petraviča.

Šmits Latvijas Radio stāstīja, ka to nedara ar mērķi atbalstīt esošo valdību. Viņaprāt, situācija, ka Saeima pēc koalīcijas pārstāvju idejām labo valdības lēmumus par izmaiņām Covid-19 krīzes ierobežojumos, liecina, ka šī valdība sevi izsmēlusi.

Petraviča klāstīja, ka ļoti iespējams, ka "KPV LV" atkal kļūs par vienu no lielākajām frakcijām Saeimā. Šobrīd par iespējamo pievienošanos "KPV LV" frakcijai notiek sarunas arī ar citiem neatkarīgajiem deputātiem, kuri iepriekš pametuši "KPV LV" Saeimas frakciju.

Tāpat notiekot sarunas ar citu frakciju deputātiem. "Es varētu teikt, ka šis ir tāds sākums jaunam startam," sacīja Petraviča.

Runājot par iespējamiem ekonomikas ministra kandidātiem, Petraviča sacīja, ka līdz šim izskanējuši divi iespējamie pretendenti. Viens no viņiem ir "partijas cilvēks", bet otrs – uzņēmējs Pēteris Šmidre. Petravičas ieskatā, kandidātam ekonomikas ministra amatam jānāk no uzņēmēju vidus. Vienlaikus Petraviča sacīja, ka partijas valdē ekonomikas ministra amata kandidāti vēl nav vērtēti.

Šmits pauda, ka arī valdības vadīšana jāuztic bezparterjiskam cilvēkam. "Mana saruna ar "KPV LV" un domu apmaiņa par turpmāku rīcību nav saistīta ar Kariņa valdību, tas ir vairāk jautājums, kā rīkoties pēc. Jautājums ir, vai ir kaut kāds deputātu skaits, deputātu grupa, vai mums ir līdzīgs uzskats. Mans uzskats ir, būtu jāatrod profesionāls cilvēks, kurš uzņemas valdības vadīšanu un ideālā gadījumā visam parlamentam ir jāatbalsta šobrīd tehniska valdība."

Tikmēr Nacionālās apvienības (NA) līderis Raivis Dzintars, lūgts vērtēt iespējamo Šmidres kandidatūru ekonomikas ministra amatam, LTV raidījumā sacīja, ka šī kandidāta apspriešana "būtu krietni pāragra".

KONTEKSTS:

Saistībā ar līdzšinējā ekonomikas ministra Jāņa Vitenberga pāriešanu uz NA viņa iepriekš pārstāvētā politiskā spēka "KPV LV" Saeimas frakcija nolēma atsaukt Vitenbergu no ekonomikas ministra amata.  Četri "KPV LV" deputāti, kuri iestājās pret šādu soli, lēmuši pamest frakciju.

Premjerministrs ir izdevis rīkojumu par ekonomikas ministra Jāņa Vitenberga (Nacionālā apvienība (NA) demisiju. Uz laiku līdz jauna ministra apstiprināšanai amatā par ekonomikas ministra pienākumu izpildītāju iecelts zemkopības ministrs Kaspars Gerhards (NA). 

  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti