Konkursu uz amatiem NEPLP pagarinās līdz 20. novembrim

Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisija otrdien, 15. oktobrī, slēgtajā sēdes daļā nolēma pagarināt konkursu uz amatiem Nacionālajā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomē (NEPLP) līdz 20. novembrim. Par to Latvijas Radio informēja komisijas priekšsēdētājs Artuss Kaimiņš no "KPV LV".

Konkursā uz vakantajiem amatiem NEPLP pieteikušies trīs kandidāti. Uz divām vakantajām vietām pretendē ilggadējā Latvijas Radio darbiniece, muzikoloģe Daiga Mazvērsīte, kādreizējais Kultūras ministrijas Mediju politikas nodaļas vadītājs, iepriekš arī partijas „Progresīvie” ģenerālsekretārs Roberts Putnis un mūziķe Inese Šuļžanoka. Atbildīgās komisijas vadītājs Kaimiņš uzskata, ka uz tik nopietniem amatiem pieteicies pārāk maz cilvēku.

Kaimiņš par NEPLP konkursuAnnija Petrova

  KONTEKSTS:

  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisija septembra vidū aicināja pieteikt kandidātus NEPLP locekļa amatam. Saskaņā ar Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likumu kandidātam jābūt Latvijas pilsonim, kam deklarētā dzīvesvieta ir Latvijā. Uz šo amatu var pretendēt personas ar augstāko izglītību, vismaz piecus gadus ilgu profesionālo vai akadēmisko pieredzi plašsaziņas līdzekļu, izglītības, kultūras, zinātnes vai cilvēktiesību jomā, kā arī ar labu reputāciju. 

  Likums arī noteic - kandidāts nedrīkst būt politiskās partijas vai politisko partiju apvienības amatpersona, elektroniskā plašsaziņas līdzekļa kapitāla daļu (akciju) īpašnieks, kā arī sodīts par tīšu noziegumu, ja viņš nav reabilitēts vai sodāmība nav dzēsta vai noņemta. Tāpat par NEPLP locekļa amata kandidātiem var kļūt tikai tādas personas, kuras ir tiesīgas saņemt speciālo atļauju pieejai valsts noslēpumam.

  NEPLP locekli amatā pēc Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas ierosinājuma uz pieciem gadiem apstiprina Saeima.

  Aicinājums izsludināts, ņemot vērā to, ka Saeima 2019.gada 2.maija sēdē atbalstīja Guntas Līdakas atbrīvošanu no NEPLP locekļa amata. Savukārt pagājušajā nedēļā Saeima atbalstīja NEPLP priekšsēdētājas Daces Ķezberes atbrīvošanu no amata pēc pašas vēlēšanās.

  Kaimiņš iepriekš solījis, ka kandidātu iztaujāšana un vērtēšana notiks publiskās komisijas sēdēs, aicinot parlamenta kolēģus tajās piedalīties un uzdot interesējošos jautājumus.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Saistītie raksti
  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti