Deputāti atbalsta Ķezberes atbrīvošanu no NEPLP locekļa amata

Saeima ceturtdien, 10. oktobrī, atbalstīja Daces Ķezberes atbrīvošanu no Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) locekļa amata.

Par Ķezberes atbrīvošanu balsoja 63 Saeimas deputāti.

Iepriekš Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisija atbalstīja Ķezberes lūgumu atbrīvot viņu no amata, sākot ar 15. decembri. Pati Ķezbere komisijā sacīja, ka tādu politisko spiedienu kā pēdējā laikā viņa neesot piedzīvojusi 12 gados, bet pārmetumi par viņas neprofesionalitāti ir nepamatoti.  Vienlaikus Ķezbere pauda, ka amatu atstāj "ar mieru sirdī", jo esot izdarījusi visu, ko varējusi. Atlikušajā laikā līdz decembra vidum viņa strādāšot pie budžeta prioritātēm, zemes apraides un novadu ziņu konkursiem.

Cilvēktiesību komisija ir izsludinājusi konkursu uz vakancēm Nacionālajā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomē. Tam var pieteikties līdz 14. oktobrim, un pēc jauno kandidātu izvērtēšanas divus labākos komisija virzīs darbam padomē, informēja Saeimas Preses dienests.

Debatēs pirms Saeimas balsojuma Vita Anda Tērauda ("Attīstībai/Par!") uzsvēra, ka Ķezbere nav izpildījusi uzstādītos uzdevumus, tomēr ir rūpīgi jāapsver, kas nāks viņas vietā un turpinās nepieciešamos darbus. Savukārt Jaunās konservatīvās partijas deputāts Krišjānis Feldmans kritizēja NEPLP darbu Krievijas informatīvās telpas spiediena apkarošanā. "Krievijas dezinformācija tiek izplatīta ar Krievijas kanāliem bez jebkādas ierobežošanas," teica Feldmans, norādot, ka atšķirībā no Lietuvas, NEPLP nav izmantojusi kanālu slēgšanu.

Bijušais premjers Māris Kučinskis (ZZS) norādīja, ka Ķezbere tomēr ir pelnījusi paldies par padarīto darbu un viņai esot "palaimējies" NEPLP nokļūt sarežģītā laikā. "Aizkulisēs [jau] ir partiju vienošanās, lido putni, lai nosēstos komisijā," tā Kučinskis.

KONTEKSTS:

Jaunās konservatīvās partijas līderis, tieslietu ministrs Jānis Bordāns nācis klajā ar iniciatīvu no amata atbrīvot NEPLP priekšsēdētāju Ķezberi. Arī Latvijas Žurnālistu asociācija vērsās Saeimā, pieprasot no amatiem atbrīvot NEPLP locekļus.

Ķezbere jau jūlija nogalē paziņoja, ka apsver NEPLP vadītājas amata atstāšanu, taču vēlāk teica, ka amatu tomēr neatstās, jo vēl ir daudz darba.  Tomēr septembra beigās Ķezbere paziņoja, ka atstās amatu 15. decembrī.  Mediju padomes priekšsēdētājas Daces Ķezberes pilnvaras amatā beigtos 2020. gada 17. jūnijā. Pašlaik jau izsludināts konkurss uz NEPLP locekļa vietu, jo iepriekš jau amatu atstāja Gunta Līdaka. Darbu NEPLP turpina Ivars Āboliņš, Patriks Grīva un Aurēlija Ieva Druviete.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti