Dienas ziņas

Bibliotekāri strādā radoši

Dienas ziņas

Kā dzīvo latviete Malaizijā

Masveidā dodas uz Kolku un Mērsragu

Kolkā un Mērsragā iedzīvotāji nobažījušies par lielo tūristu pieplūdumu Covid-19 krīzes laikā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Iedzīvotāji Kolkā un Mērsragā nobažījusies par lielo cilvēku pieplūdumu, kuri dodas baudīt atpūtu dabā. Abos ciemos dzīvo liels skaits gados vecāku cilvēku, kuri ir Covid-19 riska grupā. Tūristus aicina izvēlēties nomaļākas vietas, kur var nodrošināt sociālo distancēšanos. 

Lielā cilvēku interese apskatīt Kolkas ragu radījusi nepatīkamu situāciju ciema iedzīvotājiem. Pēc pastaigas gar jūru, ceļš ved cauri Kolkai, kur nereti iebraucēji piestāj vietējos veikalos. Kolkā darbojas vien divi pārtikas veikali, viens svētdienās ir slēgts, un tie neesot gatavi lielam cilvēku pieplūdumam. 

"Kad mazā lauku veikaliņā ienāk iekšā vienlaicīgi pieci, seši cilvēki, iespējams, tā ir liela problēma, tāpēc, ka nekā nevar ieturēt pienācīgu atstatumu. Cilvēkiem, braucot no pilsētas uz laukiem pavadīt savu brīvo laiku, pašlaik vajadzētu būt gataviem tam un nenākt tajās vietās, kur ir cilvēki - sagatavoties jau laicīgi, paņemt līdzi savu sviestmaizi vai ko, un iztikt ar to, kas ir pašiem," aicināja Kolkas pagasta pārvaldes vadītājs Aldis Pinkens.

Arī vienīgajā Kolkas degvielas uzpildes stacijā stāsta, ka tik daudz cilvēku parasti esot vien vasarās un nedēļas nogalēs, bet pašlaik arī darba dienas ir diezgan aktīvas. Esošo situāciju uzpildes stacijas operatore Ilva Zandere vērtē divējādi, sakot, ka tas ir koks ar diviem galiem.

"Mēs kā uzņēmēji no vienas puses ļoti priecājamies, ka tie cilvēki brauc, ka viņi brauks vēl vairāk. Tai pašā laikā skumīgi, ka ieved slimību mums, jo mums tiešām ir ļoti daudz vecu cilvēku, kas var arī saķert šo vīrusu. Nu, ja mēs jaunie cilvēki pārslimosim, tad vecie ne," sacīja Zandere.

Līdzīga situācija bijusi arī Mērsragā. Inga Hartika ir Mērsraga informācijas centra vadītāja un viņa, tāpat kā citi vietējie iedzīvotāji, novērojusi, ka cilvēki izvēlas vispopulārākās apskates vietas, piemēram Mērsraga bāku. Tur neesot iespēja iztikt bez drūzmēšanās, tādējādi tiek pārkāpts noteikums par sociālo distancēšanos.

"Mēs vienmēr esam tūrisma ziņā atvērti, un mums ciemiņi patīk, bet šajā gadījumā mans tieši personīgs lūgums ir atcerēties, ka arī šeit dzīvo cilvēki. Vajadzētu izvairīties no populārākajiem apskates objektiem," norādīja Hartika.

Lai gan informācijas centri Mērsragā un Kolkā slēgti, par tur tuvumā esošajiem apskates objektiem informāciju iespējams iegūt internetā vai sazinoties telefoniski.

KONTEKSTS:

Latvijā pirmoreiz Covid-19 vīruss konstatēts 2020. gada 2. martā. Ar mērķi ierobežot infekcijas izplatīšanos Latvijā 12. martā nolemts izsludināt ārkārtējo situāciju, kas būs spēkā līdz 14. aprīlim un kuras laikā noteikta virkne ierobežojumu, tostarp mācībām skolās jānotiek attālināti un arī atcelti starptautiskie pasažieru pārvadājumi un lidojumi.

25.martā pirmo reizi ir konstatēti pieci inficēšanas gadījumi cilvēkiem, kuri nav bijuši ārzemēs un nav bijuši kontaktā ar Covid-19 slimniekiem,  kas nozīmē, ka vīruss cirkulē sabiedrībā, un pēc epidemiologu teiktā, Latvija nonākusi epidēmijas otrajā fāzē, tāpēc jābūt īpaši uzmanīgiem.  

Valdība plāno noteikt papildu ierobežojumus, lai nodrošinātu cilvēku sociālās distancēšanas ievērošanu cīņai ar Covid-19 izplatību ne tikai lielveikalos, bet arī dabā. Ārsti un epidemiologi iesaka arī pastaigām dabā izvēlēties vietas, kur cilvēki nepulcējas. Veselības ministre pieļauj lēmumu, ka aizliegs vienkopus būt vairāk par diviem cilvēkiem, izņemot ģimenes.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti