Dienas ziņas

Blomes pagasta piparkūku darbnīca

Dienas ziņas

Jaunieši ar īpašām vajadzībām iestudē viduslaiku lugu

KOLEKCIONĒ EGLES ROTĀJUMUS

Kolekcionē arī eglīšu rotājumus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

Liepājniece, skolotāja Nadežda Mednis, lepojas ar paprāvu egļu mantiņu kolekciju. Tās sakrātas pakāpeniski. Kolekcijā ir rotājumi gan no viņas bērnības, gan antikvariātiem, tautā sauktajiem "Second hand" veikaliņiem, kā arī draugu, kolēģu un bijušo skolnieku atdāvinātas egļu mantiņas. Senākā no visām ražota 1938. gadā.

Ēku, kurā dzīvo skolotāja Nadežda Mednis, var atšķirt jau pa gabalu. No pašām ieejas durvīm līdz viņas dzīvoklim ir izrotāts koridors. Un kā nu ne, jau no bērnības Nadeždai ļoti patika egļu rotājumi

"Kad biju maziņa, bieži slimoju, mamma mani atstāja vienu mājās, jo nekur citur negribēju palikt, Lai neraudātu, viņa man atstāja egļu rotājumus.  Arī tagad, tos pārcilājot, sajūtos kā bērnībā, tas nomierina un uzlabo garastāvokli," stāsta kundze.

Un ko pārcilāt šobrīd Nadeždai ir daudz, kaut kolekcionāre pati nezina, cik egļu mantiņu viņai ir. Kad tikusi līdz 500, sieviete nolēma vairs neskaitīt. Izlikta tikai neliela daļa viņas kolekcijas. Te ir gan dažādi pasaku tēli, gan bumbas, pulksteņi un putni, sniegbaltītes un salatēti un vēl daudz kas cits. Vieni no retākajiem egļu rotājumiem esot Čipolīno sērija.

"Man ir 14 mantiņas no šīs sērijas, bet tās, kuras man nav, nevarēšu nopirkt, piemēram ir tāds tēls Dakteris Kastanis, kuru Latvijā ir grūti nopirkt, pat antikvariātos nav, bet Krievijā tādu pārdod par 8 tūkstošiem rubļu. Bet no šīs sērijas suns maksā pat 24 tūkstošus rubļu," skaidro kolekcionāre.

Bet senākā viņas kolekcijas egļu mantiņa ar zvaigzni ražota 1938. gadā, dažus gadus pēc tam, kad Padomju Savienībā atļāva svinēt Jauno gadu  un Ziemassvētkus. Lai arī ar savas kolekcijas mantiņām Nadežda nemaz tik bieži egli nerotā, jo seko līdzi arī modes tendencēm, šogad svētku kokā vietu atradīs arī dažas kolekcijas pērles:

"Iekarināsim kosmonautu, tie bija vēsturiski puiši, kādreiz daudzi bērni gribēja kļūt par kosmonautiem, nezinu, vai tagad grib..."

Bet otrpus Baltijas jūrai- Zviedrijā, kāda kundze kolekcionē...Ziemassvētku vecīšus! Ieraugot kādu māju Zviedrijas pilsētā Okomē, uzreiz ir skaidrs – te dzīvo cilvēki, kas no sirds mīl Ziemassvētku vecīti.

Santa Klauss pie Okomes iedzīvotājas Monas neierodas Ziemassvētkos vien. Tādu viņai ir seši tūkstoši, un tie aizņēmuši katru centimetru dzīvojamās platības. Tik apjomīgas kolekcijas dēļ mājā pat nevar uzstādīt Ziemassvētku egli – tur tai vienkārši nav vietas. Mona Santa Klausus - mazus un lielus, plīša un porcelāna – krāj jau 25 gadus. Kolekcionēšana esot sākusies pavisam nejauši, bet tagad jau viņa atzīst, ka ir pilnīgi atkarīga no tās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti