Koalīcija neliks šķēršļus «Vienotības» aicinājumam Satversmes tiesai izvērtēt Stambulas konvenciju

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Labklājības ministra Jāņa Reira pārstāvētās „Vienotības” priekšlikums Eiropas Padomes konvencijas par vardarbības pret sievietēm un vardarbības ģimenē novēršanu un apkarošanu jeb tā dēvētās Stambulas konvencijas izvērtēšanā iesaistīt Satversmes tiesu koalīcijas partneru atbalstu nav guvis. Taču koalīcijas partneri neliks šķēršļus Satversmes tiesas iesaistīšanai šajā jautājumā.

Šāda vienošanās panākta pirmdien, 12.februārī, notikušajā valdību veidojošo partiju sanāksmē.

Iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis
00:00 / 00:23
Lejuplādēt

Pirmdien arī Latvijas Reģionu apvienība paziņojusi, ka nolēmusi neatbalstīt konvencijas ratifikāciju. Tikmēr „Vienotība” nav mainījusi savu nodomu vērsties Satversmes tiesā un izmantos šo iespēju, paziņoja iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis.

“Bija iespēja, ka Ministru kabinets vēršas Satversmes tiesā. Koalīcijā izrunājām, un tas netika atbalstīts. Attiecīgi “Vienotība” ies otru ceļu – sniegsim Satversmes tiesā, lai saņemtu atbildes uz to, vai šī konvencija atbilst Satversmei vai nē,”  sacīja Kozlovskis.

Jāatgādina, ka pirms teju diviem gadiem parakstīto konvenciju šogad bija plānots virzīt ratifikācijai Saeimā, taču pret to iebilst gan Nacionālā Apvienība, gan Zaļo un zemnieku savienība. Politiskie spēki savu attieksmi pret konvencijas ratifikāciju mainīja pēc tikšanās ar katoļu arhibīskapu Zbigņevu Stankeviču.

Tikmēr LTV raidījums " de facto"  vēsta, ka 80% no Stambulas konvencijas ieteikumiem jau tagad ir iekļauti Latvijas likumos. Savukārt konvencijā pieminētas, bet Latvijā vēl neieviestas prasības ir, piemēram, krīzes telefons, kas strādā visu diennakti, iespēja tikt pie tiesu medicīnas eksperta, tiklīdz kāds paziņo par izvarošanu (nevis pēc vairākām dienām), regulāru informēšanas kampaņu ieviešana.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti