KNAB aizturētā Jelgavas prokurore ir apsūdzības uzturētāja lietā par mātes un bērna nāvi mājdzemdībās

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) aizturētā Jelgavas prokuratūras prokurore ir Zinaīda Egle, kura uztur apsūdzību krimināllietā saistībā ar mātes un bērna nāvi mājdzemdībās Pirmajā evaņģēliskajā Jēzus draudzē, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija. Uz izmeklēšanas laiku viņa atstādināta no amata pienākumu pildīšanas.

Ņemot vērā, ka procesa virzītājs patlaban ir KNAB, Prokuratūras preses sekretāre Laura Majevska neatklāja prokuroram inkriminēto nodarījumu un piemēroto drošības līdzekli.

Egles amatpersonas deklarācija liecina, ka viņa darbu prokuratūrā sākusi 2000.gadā kā prokurora palīgs. Pašlaik viņa uztur apsūdzību lietā, kurā saistībā ar mātes un bērna nāvi mājdzemdībās apsūdzēti vairāki Pirmās evaņģēliskās Jēzus draudzes locekļi - mirušās sievietes vīrs un tēvs, kā arī draudzes garīgā līdera sieva. Plānots, ka lietu tiesa turpinās skatīt rudenī.

Pērn Egles alga prokuratūra bijusi 38 594 eiro, bet viņa guvusi arī citus ienākumus - 773 eiro viņai samaksāti no SIA "Cēsu gaļas kombināts", 791 eiro prokurore saņēmusi no Lauku atbalsta dienesta, viņai izmaksāts arī 273 eiro pabalsts. Egles īpašumā ir divas automašīnas un mopēds, dzīvoklis, kā arī vēl kāds nekustamais īpašums.

Prokurore nav deklarējusi uzkrājumus un parādsaistības.

Valsts ieņēmumu dienesta publiskotā informācija liecina, ka prokurores laulātais ir Zemgales tiesas apgabala prokuratūras prokurors Aivars Egle, kurš ir saistīts ar vairākām sabiedrībā plašu rezonansi izraisījušām lietām. Piemēram, 2018.gada beigās Egle bijušajai Jelgavas bērnu aprūpes centra vadītājai Maijai Neilandei par valsts amatpersonas pienākumu nepildīšanu un ļaunprātīgu aizbildņa tiesību izmantošanu piemēroja 2500 eiro sodu.

KONTEKSTS:

KNAB šomēnes veicis kratīšanu Jelgavas prokuratūrā.

KNAB vakar aģentūrai LETA apstiprināja, ka biroja lietvedībā ir kriminālprocess, kurā iesaistītas prokuratūras amatpersonas. Lai iegūtu papildu pierādījumus un nekaitētu izmeklēšanas interesēm, KNAB patlaban plašāku informāciju nevarot sniegt.

LETA arhīvs liecina, ka iepriekšējo reizi KNAB kādu prokuroru iespējamā noziegumā pieķēris 2015.gadā. Šajā lietā nu jau bijušais Finanšu un ekonomisko noziegumu izmeklēšanas prokuratūras virsprokurora pienākumu izpildītājs Vilnis Ulmis un bijušais Finanšu un ekonomisko noziegumu izmeklēšanas prokuratūras prokurors Vladimirs Krupskijs apsūdzēti par kukuļa pieprasīšanas mēģinājumu no Ulmja paziņas - AS "Reverta" darbinieka - par mantas aresta atcelšanu "Reverta" nekustamajam īpašumam kriminālprocesā, kas atradās Krupskija uzraudzībā.

Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesa šo lietu turpinās skatīt 7.oktobrī.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Saistītie raksti
  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti