Panorāma

Saeima lemj par Rīgas domi

Panorāma

«Dod pieci!» līdz šim saziedoti 73 543 eiro

Policija sākusi pārbaudīt draudzi Jelgavā

Jelgavas traģisko mājdzemdību krimināllieta: Policija sākusi pārbaudi par draudzi

Nu jau aiz slēgtām durvīm Zemgales rajona tiesa Jelgavā turpina skatīt traģisko mājdzemdību lietu, kurā par neatļautu ārstēšanu un medicīniskās palīdzības liegšanu apsūdzētas trīs personas. Šopavasar Jelgavā smagās dzemdībās mira bērns un viņa māte. Dzemdības pieņēma sievietes tēvs un vīrs, kuriem nav medicīniskās izglītības. Visus traģēdijā iesaistītos vieno reliģiskā draudze, kas pazīstama ar norobežošanos no ārpasaules un liegumu vērsties pie mediķiem. Policija sākusi draudzi pārbaudīt.

Slēdza tiesas sēdes un atbrīvoja apcietinātos

Ceturtdien, 19.decembrī, pirms pulksten desmitiem rītā pie tiesas zāles Jelgavā pulcējas daudzi. Žurnālistu un sabiedrības interese par šausminošo lietu aizvien ir liela.

Zemgales rajona tiesa Jelgavā.

Lietā apsūdzētas trīs personas. Smagākās apsūdzības izvirzītas mirušās sievietes vīram Renāram Jēgermanim un tēvam Valdim Simsonam, kas bijuši klāt dzemdībās. Vēl apsūdzēta Pirmās evaņģēliskās Jēzus draudzes vadītāja sieva Solvita Dāvida.

Ceturtdien visi uzaicinātie draudzes locekļi, ieskaitot tās garīgo līderi Jāni Dāvidu, uz žurnālistu jautājumiem neatbildēja un emocijas saistībā ar notikušo traģēdiju neizrādīja.

Tāpat kā daudzus klausītājus tiesā, tā arī mediķus pārsteidzis apsūdzēto miers šausminošajā situācijā. Tiesā liecināt izsaukts arī Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta ārsta palīgs Armands Āre. Viņš stāsta, ka “ātro palīdzību” todien izsaucis mirušās sievietes vīrs.

“Viņš bija pilnīgi bez stresa. Viņš mierīgi stāvēja. Viņš bija tāds kavēts mazliet, bet pilnīgi bez stresa. Bez asarām. Telpa bija sakopta, tīra. Telpā vispār nekas neliecināja, ka tur būtu bijušas dzemdības,” atceras ārsta palīgs.

Atšķirībā no iepriekšējām sēdēm šodien sniegtās liecības palika tiesas zāles sienās,

jo apsūdzēto advokāti lūdza lietu turpmāk izskatīt aiz slēgtām durvīm.

“Tāpēc, ka te tiek skartas intīmās attiecības, cilvēku ģimenes dzīves attiecības. Plus vēl kolēģis pieteica par papildu medicīniskās ekspertīzes noteikšanu. Līdz ar to tur ir sensitīvie dati, ko pat mums, advokātiem, ne vienmēr izsniedz, ja kas. Tāpēc es gribētu, lai būtu slēgta tiesas sēde,” sacīja apsūdzēto Valda Simsona un Renāra Jēgermaņa aizstāvis Armands Stumbergs.

Tiesnese ne tikai slēdza tiesas sēdes, bet arī atbrīvoja apcietināto Simsonu un Jēgermani, kurus vēl ceturtdienas rītā uz tiesu atveda saslēgtus rokudzelžos.

Arī prokurore Zinaīda Egle pagaidām liecinieku liecības komentēt atturējās, vien atkārtoti uzsvēra, tas, ka lieta ir nonākusi tiesā, nozīmē, ka apsūdzēto vaina ir pierādāma. “Es uzskatu, ka ir savākti pietiekami pierādījumi, lai vainīgos atzītu par vainīgiem un viņi saņemtu likumā noteikto sodu,” sacīja prokurore.

Policija pārbauda draudzi

Notikušais licis pievērst pastiprinātu uzmanību šai draudzei. Pēdējo nedēļu laikā Valsts policija saņēmusi vēl papildu informāciju par, iespējams, citām nelikumīgām darbībām, kas arī vērstas pret cilvēku veselību.

Uzsākta pārbaude sadarbībā ar Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekciju un bāriņtiesu. Draudzē reģistrēti vairāki desmiti bērnu. Noskaidrots, ka viņiem visiem ir ģimenes ārsts. Bet vai to maz apmeklē? To patlaban vēl vērtē.

Bāriņtiesā cer, ka draudzes darbību apturēs.

Satraukums ir par mirušās sievietes māsu, kurai arī drīzumā gaidāmas dzemdības.

“Mēs runājām ar bāriņtiesu, ka tā sadarbībā ar sociālo dienestu meklēs kontaktu ar šo jauno sievieti, lai pārliecinātos par to, kā viņa pati raugās uz šo situāciju, vai viņa ir, vai nav bijusi pie mediķiem,”  pastāstīja Valentīna Gorbunova no Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas.

“Jāsaka tā, ka šis kriminālprocess izglābs varbūt nākamos bērnus.

Varbūt arī šos jaundzimušos,” saka Jelgavas novada bāriņtiesas priekšsēdētāja Solveiga Alksne.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt