Klementjevs: LM novēlotā rīcība Covid-19 iegrožošanai sociālās aprūpes centros ir noziedzīga bezdarbība

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Covid-19 izplatības iegrožošanā valsts sociālās aprūpes centros Labklājības ministrijas (LM) rīcība raksturojama kā “noziedzīga bezdarbība un nolaidība”. Šādu viedokli Latvijas Televīzijas (LTV) raidījumā “Šodienas jautājums” pauda Saeimas deputāts Andrejs Klementjevs (“Saskaņa”).

Deputāts norādīja, ka trešdienas Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas sēdē arī veselības ministrs esot paudis, ka LM rīcība Covid-19 izplatības ierobežošanai valsts sociālās aprūpes centros ir bijusi novēlota.

Klementjevs sacīja, ka, viņaprāt, LM rīcība raksturojama kā “noziedzīga bezdarbība un nolaidība”.

Vienlaikus deputāts raidīja pārmetumus labklājības ministres Ramonas Petravičas (“KPV LV”) virzienā par novēlotu pulsa oksimetru iegādi sociālās aprūpes centriem, kā arī par novēlotu vakcinācijas procesa uzsākšanu pansionātos. Deputāts skaidroja, ka oksimetru un papildus eksprestestu iepirkumi, lai kontrolētu Covid-19 izplatību pansionātos, veikti ar nokavēšanos, un, ja šādā tempā viss turpināsies, tad iemītnieki "tur izslimos un drīzumā aprūpes centros izveidosies pūļa imunitāte".

“Par to komisijā [Saeimas Sociālo un darba lietu komisijā] sākām runāt jau vasarā. Visi argumenti, kas izskan no ministres šodien, ir datēti ar janvāri. Otro vilni mēs sagaidījām jau oktobrī. Nekas nav darīts no oktobra. Tikai janvārī parādījās iepirkumi,” atzīmēja Klementjevs.

Atsaucoties uz janvāra datiem, ministre LTV raidījumā norādīja, ka, aptaujājot 200 sociālās aprūpes centru, 38 iestādēm nebija oksimetru, taču iepirkums tiek veikts. 

Tāpat Petraviča atklāja, ka, lietojot eksprestestus valsts sociālās aprūpes centros, ir konstatēti vismaz 18 gadījumi, kad darbinieks, ierodoties darbā, ir Covid-19 pozitīvs. Un, aizsūtot veikt laboratorisko testu, tas ir apstiprinājies.

Skaidrojot epidemioloģisko situāciju aprūpes centros, ministre sacīja; "Rezultāti korelē ar situāciju valstī. Ja valstī pieaug saslimšana, tad aprūpes centrā, kur ir liels cilvēku skaits [arī]. Centrs nav aizslēdzams, tā nav skola, ko var aizslēgt ciet. Tās ir cilvēku mājas un cilvēki tur dzīvo."

KONTEKSTS:

Covid-19 krīzē smagi skarti ir arī pansionāti un sociālās aprūpes centri. Pāris mēnešos ir jau vairāk nekā 4000 saslimušo – pansionātos nespēj apturēt Covid-19 izplatīšanos. Labklājības ministrija aplēsusi, ka infekcija skārusi 80 sociālās aprūpes iestādes visā Latvijā. Tieši sociālo aprūpes centru klienti un darbinieki ir otrā prioritārā grupa pēc mediķiem, kuri sāks saņemt vakcīnas pret Covid-19.

Tā kā saslimstība ar Covid-19 Latvijā nemazinās, ārkārtējā situācija ir pagarināta līdz 6. aprīlim, ieskaitot arī Lieldienu brīvdienas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti