Panorāma

Tiesa noraida LNB būvnieku prasību

Panorāma

Latvijas dabas veselības pārbaude: rezultāti slikti

Ķekavas dome nesoda atbildīgos par bērnu traumām

Ķekavas dome nesaskata atbildīgos par bērnu traumēšanos sporta skrējienā

Ķekavas pašvaldībā izvērtēts pašvaldības sporta aģentūras rīkotais Olimpiskās dienas skrējiens, kurā dažādas traumas, tostarp lūzumus, guvuši vairāki bērni. Vietvaras vadītāja pēc sēdes norādīja, ka konkrētu atbildīgo šajā situācijā nesaskata, bet neizslēdza, ka jāievieš kādas pārmaiņas sporta pasākuma drošības izvērtēšanas praksē.

Izvērtējot bērnu traumēšanos sporta skrējienā, Ķekavas dome nolaidību nesaskata
00:00 / 04:32
Lejuplādēt

Ķekavas novada domes apvienotā komiteja piektdien, 4. oktobrī, pulcējās, lai apspriestu septembrī notikušo Olimpiskās dienas skrējienu, kurā dažādas traumas guvuši vairāki bērni.

Pašvaldības Izglītības kultūras un sporta pārvaldes vadītāja Linda Zaķe pēc pasākuma izvērtēšanas informēja, ka novada rīkotajā skolu piedzīvojumu skrējienā kopumā piedalījušies teju 700 bērni.

Viņa arī iezīmēja bērnu traumu negadījumus: “Diemžēl diviem skolēniem ir kaulu lūzumi: vienam pirksta lūzums, otram delnas pamatnes lūzums. Aptuveni 12 skolēniem pasākuma laikā tika konstatētas skrambas, sasitumi, sabrāzumi. Tika sniegta pirmā medicīniskā palīdzība. Es kā Izglītības, kultūras un sporta pārvaldes vadītāja uzņemos atbildību par notikušo, un vēlreiz mēs atvainojamies visiem vecākiem. Turpmāk izglītības iestāžu pasākumos mēs lūgsim, lai iestādes iesniedz pārvaldē detalizētu pasākumu aprakstu par vietu, kur norisināsies, pasākumu veidu, saturu.”

Lielākās diskusijas komitejas sēdē izvērtās par vienu no skrējiena šķēršļiem – būvniecības konteineru un putu joslu, kur gūtas divas smagākās traumas, proti, lūzumi.

Pasākuma rīkoja pašvaldības Sporta aģentūra, kuras direktore Dace Cīrule skaidroja, ka šādu sporta dienu bērniem rīko jau trešo gadu un ik gadu šķēršļu traumatisma riski tiekot izvērtēti.

Sēdes laikā skolu pārstāvji norādīja, ka vecākus informēja par sacensību nolikumu, savukārt par katru šķērsli dalībnieki tikuši instruēti pie šķēršļa jau skrējiena norises laikā.

“Mēs – Sporta aģentūras darbinieki – esam paši izveidojuši šo trasi ar saviem spēkiem, pārbaudījuši to. Iepriekš startēja 1., 5., 6., 9. un 11.klases bērni, lai pārliecinātos par to, ka šī trase veicama ikvienam dažāda vecuma un spēju bērnam. (..) Īkšķa lūzums notika bērnam, kad viņš lēca ārā no paaugstinātā konteinera, un viens bērns, pārvarot šo šķērsli, viņu pagrūda. Viņš uzkrita tieši virsū uz savas rociņas,” pastāstīja Cīrule.

Domes komitejas sēdes laikā netrūka deputātu pārspriedumu par to, ka pārmetumiem pret pasākuma rīkotājiem esot kāds politisks iemesls.

Tikmēr kāda zēna, kam pasākumā lauzti pirksti, māte atzina, ka sēdes diskusijas neraisīja sajūtu, ka riski turpmāk tiks izvērtēti citādāk: “Manuprāt, šādos pasākumos izmantot celtniecības konteinerus un vēl putas… Tā piektā klasīte vēl nav tik lieli, lai varētu saviem spēkiem iekāpt un izkāpt no konteinera.”

Ķekavas novada domes priekšsēdētāja Viktorija Baire sēdes noslēgumā sacīja, ka konkrētu atbildīgo šajā situācijā nesaskata. Viņa gan neizslēdza, ka jāievieš kādas pārmaiņas sporta pasākuma drošības izvērtēšanas praksē.

“Bērni mums ir galvenais. Tādēļ mēs rīkojam šādus pasākumus un domājam par drošību, kas tajos ir jāveic.

Lai kādu sodītu, ir jābūt ļaunprātīgai rīcībai vai nolaidībai.

Šajā gadījumā tika iesaistīti visu skolu sporta skolotāji. Mums ir īpaša sporta skola, kas zina paaugstinātos riskus, kas saistīti ar sporta aktivitātēm. Līdz ar to šī trase tika sagatavota maksimāli droša, bet mēs nevaram novērst nelaimes gadījumus,” sacīja Baire.

Lai gan sēdē noskaidrots, ka pārkāpumi ir bijuši, atbildīgo komiteju deputātu vairākums nolēma nedz organizatorus, nedz skolu vadību vai domes izglītības pārvaldes speciālistus nesodīt. Neskatoties uz to, ka arī Sporta spēļu nolikums ar domi neticis saskaņots.

Cietušo bērnu vecāku iesniegumu patlaban izskata Izglītības kvalitātes dienests un Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija. “Tas, ka šī situācija ir notikusi, liecina, ka kaut kas īsti labi nav bijis. Likums paredz, ka pasākumos un izglītības iestādēs bērnam ir jābūt drošībā,” norādīja Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas pārstāve Baiba Skrabāne.

Pagaidām inspekcija no domes atbildes uz sev interesējošiem jautājumiem neesot saņēmusi un no tām būšot atkarīgs, vai par notikušo tā ierosinās administratīvā pārkāpuma lietvedību.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt