Ķekavas pašvaldības rīkotā sporta skrējienā traumas guvuši vairāki bērni; pieprasa izvērtēt pasākumu

Olimpiskajā dienā kādā Ķekavas pašvaldības rīkotā sporta skrējienā traumas guvuši vairāki bērni. Cietušo vecāki novada domei pieprasa izvērtēt pasākuma norisi un skrējiena trasē izvēlētos šķēršļus. Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija (VBTAI) norāda, ka saskaņā ar likumu sportisku aktivitāšu rīkotājs ir atbildīgs par bērnu drošību. Inspekcija savu vērtējumu plāno sniegt mēneša laikā. Savukārt pašvaldība pasākumu izvērtēs šonedēļ.

Ķekavas pašvaldības rīkotā sporta skrējienā traumas guvuši vairāki bērni
00:00 / 03:44
Lejuplādēt

Cietušo Baložu pagasta skolas audzēkņu bērnu vecāki pastāstīja, ka bērni guvuši nobrāzumus, grieztas brūces, sasitumus, kāju locītavu izmežģījumus, kā arī vairākiem bērniem lauzti pirksti. Ņemot vērā daudzo negadījumu skaitu, vecāki savākuši parakstus un iesniegumā pieprasa pašvaldībai izvērtēt pasākuma norisi un to, vai tika izvērtēti drošības riski visu vecumu dalībniekiem.

""Piedzīvojumu skrējiens 2019. Ķekavas novada skolu kauss" tas bija. Traumas nevarēja būt gūtas tikai tā dēļ, ka bērni paši kaut ko darīja nepareizi, jo pārāk daudziem dalībniekiem bija traumas. Organizatori jau skrējiena laikā saprata, ka kaut kas nav labi, un mazliet izmainīja trasi, un izvairījās no tā bīstamākā šķēršļa, kas, mūsuprāt, bija trasē novietotais būvniecības konteiners. Bērniem bija sagrieztas plaukstas un lauzti pirksti, un es domāju šāds konteiners nav domāts izmantošanai šādos pasākumos, jo bērniem tajā bija jālien. Tāpēc mēs esam parakstījušies, lai dome veic izmeklēšanu par pasākuma rīkošanu un vairs nekas līdzīgs nenotiktu," stāstīja viens no vecākiem Andrejs Garaņins.

Ķekavas novada domes pārstāve Vineta Vītoliņa apstiprināja, ka pašvaldība saņēmusi vairāku vecāku parakstīto iesniegumu. Jautājumu plānots skatīt šonedēļ domes komitejas sēdē, kur tikšot iztaujāts šī pasākuma rīkotājs – pašvaldības sporta aģentūra par drošības pasākumu ievērošanu.

"Mēs sagaidām detalizētu sporta aģentūras skaidrojumu – kā tika izvēlēti šie trases šķērši, kā tos pārbaudīja un noteica drošību. Tad, balstoties uz visiem faktiem, arī pieņemsim lēmumus par tālāko rīcību. Līdz šim pašvaldības sporta aģentūra vienmēr rīkojusi pasākumus un nav bijušas sūdzības, līdz ar to mēs uzticamies, ka viņi ir izvērtējuši drošības riskus," skaidroja Vītoliņa.

Viņa piebilda, ka pasākumā darbojies arī medpunkts, kur gan fiksēta tikai viena trauma ar lūzumu. Pašvaldība gan arī plāno izvērtēt citus gadījumus un lems par kompensāciju piešķiršanu cietušajiem.

Bērnu vecāki iesniegumu adresējuši arī Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijai (VBTAI). Tās eksperte Baiba Skrabāne norādīja – likums paredz, ka sportisku aktivitāšu rīkotājs ir atbildīgs par bērnu drošību. Inspekcijas redzeslokā laiku pa laikam nonāk līdzīgi ar bērnu traumatismu saistīti gadījumi.

"Mēs vēlamies pievērst uzmanību, ka, inspekcijas ieskatā, šāda situācija nav pieļaujama, jo organizatoram ir jāpārliecinās, ka vide bērniem ir droša, ar bērniem ir jāpārrunā visi drošības jautājumi un jāinformē vecāki. Tas, ka vairāki bērni ir guvuši traumas, liecina, ka īsti kārtībā šeit kaut kas nav bijis. Vienlaikus secinājumus vēl nevar sniegt, jo inspekcija ir uzsākusi lietas izskatīšanu," stāstīja Skrabāne.

Ķekavas novada pašvaldības rīkotā sporta pasākuma bērnu traumatisma risku izvērtējumu inspekcija plāno sniegt mēneša laikā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt