Kariņš: Šis nav īstais laiks diskusijām par ģimenes jēdziena noteikšanu Satversmē

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Šis nav īstais laiks diskusijām par grozījumiem Satversmē, komentējot Nacionālās apvienības piedāvātos grozījumus Satversmē, kas paredz noteikt, ka ģimene ir savienība starp vīrieti un sievieti, sacīja premjers Krišjānis Kariņš ("Jaunā Vienotība").

Atbildot uz jautājumu par Nacionālās apvienības (NA) piedāvātajiem grozījumiem Satversmē, Kariņš norādīja, ka viņš nezina, kāds būs "Jaunās vienotības" frakcijas balsojums.

“Izteikšu savu personīgo viedokli: es domāju, ka šis priekšlikums ir nelaikā un nevietā. Mums valstī šobrīd ir daudz degošākas lietas, par kurām runāt – kā mēs pārvarēsim “Covid” pandēmiju, kā ieviesīsim vakcināciju, kā nodrošināsim ekonomikas stimulēšanu, lai pēc pandēmijas mēs būtu pēc iespējas labāk pozicionēti. Un šobrīd sākt diskusijas par Satversmes grozījumiem, man liekas, ir nepareizais laiks,” pirmdien pēc koalīcijas sadarbības sanāksmes medijiem sacīja premjers.

Viņam pagaidām neesot informācijas, vai un kā balsot izlēmusi viņa pārstāvētās “Jaunās Vienotības” Saeimas frakcija.

Arī “KPV.LV” pārstāvis Sandis Ģirģens un JKP valdes priekšsēdētājs Jānis Bordāns pirmdienas vakarā vēl nezināja, kāds būs viņu pārstāvēto Saeimas frakciju viedoklis šai jautājumā.

Savukārt veselības ministrs Daniels Pavļuts (“Attīstībai/Par!”) pauda viedokli, ka “šādi grozījumi Satversmē nav nepieciešami”. “Attīstībai/Par!” Saeimas frakcija uzskata NA virzītos grozījumus par atpakaļejošiem un tos neatbalstīs.

Nacionālo apvienību pārstāvošais Nauris Puntulis apliecināja, ka viņa politiskais spēks atbalstīs pašu rosinātās izmaiņas Satversmē.  

KONTEKSTS:

Nacionālā apvienība iesniegusi Saeimā likumprojektu par grozījumu Latvijas Republikas Satversmē, kas paredz labot Satversmes 110. pantu, konstitucionāli nostiprinot ģimenes jēdzienu kā vīrieša un sievietes savienību.

Nacionālās apvienības (NA) ieskatā valsts pamatlikumā nepieciešams skaidrāk definēt ģimenes jēdzienu pēc Satversmes tiesas 12. novembrī pasludinātā sprieduma, ka Darba likumā noteiktais par atvaļinājumu tikai bērna tēvam neatbilst Satversmei. Tāpat tiesā uzsvēra, ka ģimene nav tikai laulībā balstīta savienība. Tādēļ valsts pienākums ir aizsargāt un atbalstīt arī viendzimuma partneru ģimenes.

Partija uzskata, ka “tas ir patvaļīgs ģimenes jēdziena skaidrojums, kas neatbilst ne likumdevēja gribai, kas izteikta Satversmes 110. panta esošajā redakcijā, ne Latvijas sabiedrības izpratnei par to, kas ir ģimene”.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti