Sadaļas Sadaļas

Panorāma

«Rīgas satiksme» ar domes atbalstu cer uz peļņu

Panorāma

Panorāma

I. Rimšēviča un M. Martinsona tiesa sāksies, kā plānots

Juridiskās komisijas deputāti atbalsta Rimšēviča lietas tiesneses atbrīvošanu no amata

Saeimas Juridiskās komisijas deputāti trešdien, 16. oktobrī, vienbalsīgi piekrita atbrīvot no amata Rīgas rajona tiesas tiesnesi Inesi Bitenieci, kurai bija paredzēts skatīt krimināllietu pret Latvijas Bankas vadītāju Ilmāru Rimšēviču. Gala lēmumu pieņems Saeima. Bitenieces tiesneses amatu nolēmusi pamest personisku iemeslu dēļ, to deputātiem apliecināja arī tiesas priekšsēdētāja Inese Siliņeviča.

ĪSUMĀ:

  • Juridiskā komisijas atbalsta Rimšēviča lietas tiesneses atbrīvošanu no amata.
  • Tiesnese iepriekš uzsvēra: Viņa amatu atstāja personisku motīvu dēļ.
  • Deputāti vēlējās uzklausīt tiesnesi, bet viņa uz sēdi neieradās.
  • Rīgas rajona tiesas priekšsēdētāja: Tas bija pārsteigums, taču arī tiesā cilvēki mēdz iesniegt atlūgumus.
  • Tiesas priekšsēdētāja: Lietas iztiesāšanas raitumu ietekmēs advokātu noslogotība, nevis tiesneša maiņa.  
  • Agešins izteica bažas: Tiesnešu aiziešana no amata ir kļuvusi par redzamu tendenci.
  • Šobrīd Latvijā ir 520 tiesneši - no 2016. gada līdz šodienai amatu ir pametuši 35.
  • 27 no tiem aizgājuši pensijā, 3 atcelti no amata, 5 aiziešanas iemeslus nav paskaidrojuši.


Biteniece uzsvērusi, ka viņas lēmumam atstāt amatu neesot nekādas saistības ar viņas lietvedībā esošām vai bijušām lietām.

Juridiskās komisijas deputāti atbalsta Rimšēviča lietas tiesneses atbrīvošanu no amataZane Mače

Tomēr atbildīgās komisijas deputāti, pirms balstot par viņas atbrīvošanu, vēlējās uzklausīt pašu tiesnesi. Viņa uz komisijas sēdi neieradās, lūdzot respektēt viņas privātumu.

Rīgas rajona tiesas priekšsēdētāja Inese Siliņeviča sacīja, ka kolektīvā šis lēmums bija pārsteigums, taču, kā jebkurā darbā, arī tiesā cilvēki mēdz iesniegt atlūgumus.

Viņa arī sacīja, ka gadījumā, ja tiesnesei izskatīšanā nebūtu šī konkrēta lieta, diez vai par viņu interesētos prese un Saeimas deputāti un diez vai meklētu atlūgumā kādus zemūdens akmeņus.  

Deputāts no “Saskaņas” Valērijs Agešins izteica bažas, ka tiesnešu aiziešana no amata ir kļuvusi par redzamu tendenci. Tāpēc iemesli esot jāskaidro. Kolēģim nepiekrita komisijas vadītāja Juta Strīķe no Jaunās konservatīvās partijas, viņa norādīja, ka tādas pastiprinātas tendences nav.

Šobrīd Latvijā ir 520 tiesneši. No 2016. gada līdz šodienai amatu ir pametuši 35 tiesneši. 27 no tiem aizgājuši pensijā, trīs atcelti no amata un pieci aiziešanas iemeslus nav paskaidrojuši, liecina Tiesu administrācijas sagatavotā informācija.

Deputāte Jūlija Stepaņenko atvainojās tiesnesei par iztaujāšanu, norādot, ka deputāti nav sensāciju mednieki.

Deputāti arī bažījās par to, kā tiesneses aiziešana ietekmēs Rimšēviča lietas raitu izskatīšanu. Siliņeviča sacīja, ka tiesnesis lietu var izskatīt pat triju mēnešu laikā un pasludināt spriedumu. Taču darbu kavē advokātu noslodze.

Šobrīd Latvijas Bankas vadītāja krimināllieta ir nozīmēta uz 4. novembri. Lietu izskatīs tiesnese Gundega Lapiņa, taču nepieciešamības gadījumā būs arī rezerves tiesnese Baiba Jakobsone.

Tiesnese teju ar pārliecību teica, ka šajā dienā lietu neizdosies sākt skatīt pēc būtības. Tajā notiks cīņa par tiesas sēžu datumiem.

Deputāti apņēmās domāt, kā risināt šo problēmu.

Par tiesneses Bitenieces atbrīvošanu komisijas deputāti nobalsoja vienbalsīgi. Ceturtdien par tiesneses atbrīvošanu balsos Saeimas deputāti.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt