Rīta intervija

Jānis Reirs: Šis būs tehnisks, ne politisks budžets

Rīta intervija

Varis Boks: Nākotnē elektroenerģijas cenas Baltijas reģionā būs identiskas

Deputāts Jurašs vēlas maksimāli ātru savas lietas izskatīšanu tiesā

Jurašs grib ātrāku spriedumu savā lietā un plāno vērsties pret tās «safabricētājiem»

Saeimas deputāts Juris Jurašs (Jaunā konservatīvā partijas) vēlas, lai pret viņu sāktā lieta saistībā ar paziņojumu par kukuļa piedāvāšanu viņam tiktu pēc iespējas ātrāk iztiesāta, un viņš varētu pierādīt savu taisnību un vērsties pret tiem, “kas šo lietu safabricējuši”.

Ceturtdien Saeimai būs jālemj par bijušā Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) darbinieka Juraša izdošanu kriminālvajāšanai, jo prokuratūra uzskata, ka viņš, publiski paziņojot par viņam piedāvāto miljona eiro kukuli kādreizējā "Latvijas dzelzceļa" vadītāja Uģa Magoņa lietā, ir izpaudis valsts noslēpumu.

Jurašs ceturtdien, 31. janvārī, rīta intervijā Latvijas Radio pauda, ka pats ir ieinteresēts, lai šī lieta, kas “ir nepamatoti sākta un ir vēršanās pret trauksmes cēlējiem”, būtu pēc iespējas ātrāk izskatīta un viņš varētu vērsties pret tiem, kas “šo lietu safabricējuši”.

Viņš neuzskata, ka deputātiem būtu jāpiešķir imunitāte pret izmeklēšanām, deputātu imunitāte vispār jāatceļ, ja prokuroram ir pamats uzrādīt apsūdzību, viņam tas būtu jādara, “neejot uz Saeimu”.

Savukārt pie Saeimas plānotais pikets, kuru rosināja JKP, ir paredzēts nevis Juraša aizstāvībai, bet gan lai paustu sabiedrības nostāju, ka tiesiskuma krīze valstī nav pieļaujama, skaidroja Jurašs.

Viņš pauda, ka viņa lieta ir indikators, “kas demonstrē nepieņemamu tiesisko situāciju”, jo tad, kad paziņojums par kukuļa piedāvāšanu tiek uzskatīts par valsts noslēpuma izpaušanu, “valstī ir tiesiskuma krīze”.

Jurašs atgādināja, ka viņš nolēma publiski runāt par kukuļa piedāvājumu tieši tāpēc, ka KNAB par viņa ziņojumu nesāka izmeklēšanu, tāpēc viņš noraidīja prokuratūras apgalvojumus, ka šis paziņojums traucētu izmeklēšanu, jo “nevar traucēt lietu, kuras nav”.  

Jurašs vairākkārt uzsvēra, ka ir ieinteresēts lietas izskatīšanā pēc iespējas ātrāk, bet viņš neatklāja, vai noliks deputāta mandātu, ja viņu izdos kriminālvajāšanai, kā rezultātā viņš nevarēs piedalīties Saeimas sēdēs.  

Jurašs arī pauda šaubas, ka balsojums par viņa izdošanu varētu sašūpot valdību, “tas būtu pilnīgi absurdi”.

KONTEKSTS:

Ģenerālprokuratūra nosūtījusi uz Saeimu dokumentus, kurā lūdz kriminālprocesā par valsts noslēpuma izpaušanu kriminālvajāšanai izdot deputātu Juri Jurašu. Lieta saistīta ar izbeigtu kriminālprocesu, kuru Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) bija sācis pēc Juraša iesnieguma par iespējamu viņa piekukuļošanas mēģinājumu. Jurašs, būdams KNAB amatpersona, pirms diviem gadiem publiski paziņoja, ka viņam piedāvāts miljona eiro kukulis tā dēvētajā "Latvijas dzelzceļa" vadītāja Uģa Magoņa lietā. Savukārt ģenerālprokurors uzskata, ka Jurašs izpaudis valsts noslēpumu.

JKP uzskata, ka valstī ir izveidojusies "sazvērnieku grupa", kas nevēlas zaudēt politisko un ekonomisko varu. Jaunievēlētais premjers Krišjānis Kariņš (“Jaunā Vienotība”)  23. janvārī pauda, ka Saeimas balsojums par Juraša izdošanu kriminālvajāšanai nav koalīcijas stabilitātes jautājums.

Savukārt prokuratūra paziņoja, ka, informējot žurnāla "Ir" žurnālisti Indru Spranci par sev 2015. gada rudenī piedāvāto kukuli viena miljona eiro apmērā, Jurašs ir izpaudis valsts noslēpumu. Prokurora ieskatā, tādējādi Jurašs ir apgrūtinājis lietas izmeklēšanu un tas kļuvis par iemeslu operatīvās izstrādes lietas izbeigšanai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti