Panorāma

AT izskata lietu par vēlētāju ietekmēšanu

Panorāma

Valdība pieņem galīgo lēmumu par «Citadeles» pārdošanu

Junkurs noliek mandātu; to iegūs Āboltiņa

Junkurs atsakās no deputāta mandāta; nākamā uz Saeimu - Āboltiņa

No partijas "Vienotība" 12.Saeimā ievēlētais Jānis Junkurs nolēmis atteikties no deputāta mandāta, portālu lsm.lv informēja Junkurs. Viņš norāda, ka ir saņēmis darba piedāvājumu ārzemēs. Tādējādi uz Saeimu varētu būt pavērtas durvis nākamajai Kurzemes apgabala "Vienotības" kandidātei un Saeimas priekšsēdētājai Solvitai Āboltiņai. 

Paziņojumā medijiem Junkurs raksta, ka kopš 4.oktobra ir izskanējušas plašas spekulācijas un nepatiesi apgalvojumi par to, kāpēc viņš ir ievēlēts 12. Saeimā. „Vēlos pateikties ikvienam Kurzemes reģiona vēlētājam, kurš 12.Saeimas vēlēšanās pauda atbalstu partijai „Vienotība” un man personīgi, taču vienlaikus vēlos informēt, ka, saņemot darba piedāvājumu ārpus Latvijas, esmu nolēmis atteikties no 12.Saeimas deputāta mandāta,” raksta Junkurs.

Viņš norāda, ka jau vasarā sācis apzināt turpmākās darba iespējas, jo mazticama šķitusi varbūtība iegūt 12. Saeimas mandātu. „Uzskatu, ka mans lēmums ir koleģiāls attiecībā pret partijas biedriem un godīgs arī pret vēlētājiem. Atvainojos ikvienam vēlētājam, kuram mans lēmums vai publiskajā telpā izskanējušās spekulācijas liek šaubīties par savu izvēli, vēlēšanās balsojot par partiju „Vienotība” un mani tai skaitā,” raksta Junkurs.

Savukārt „Vienotības” vadītāja Solvita Āboltiņa Junkuram kritiskus vārdus nevelta un atklāj, ka plāno turpināt darbu nākamajā Saeimā.

Solvita Āboltiņa par mandāta pieņemšanu
00:00 / 00:53
Lejuplādēt

„Es domāju, tā ir katra cilvēka individuāla izvēle – pieņemt vai nepieņemt mandātu. Junkura kungam pirms stāšanās „Vienotībā” un pirms izteica savu vēlmi kandidēt „Vienotības” sarakstā  - mums bija saruna par konkrētiem redzējumiem, ko viņš redz kā savu nākamo darbību. Un katrs deputāta kandidāts godprātīgi no sirds strādāja, mēģinot iegūt vēlētāju uzticību, lai mandātu iegūtu. Acīmredzot, šo trīs nedēļu laikā, kad ir tik daudz dažāda veida negatīvas informācijas un spekulācijas, ir bijis pārdomu laiks arī Junkura kungam. Viņš savā paziņojumā ir izklāstījis šos argumentus, kāpēc šādu lēmumu pieņēmis. Es esmu saņēmusi savu partijas biedru uzticību – gan partijas valdē, gan domē izskanēja aicinājumi turpināt darbu. Šajā situācijā tā būtu bezatbildīga rīcība no manas puses, ja es šo mandātu nepieņemtu,” norādīja Āboltiņa.

Ziņots, ka no Kurzemes 12. Saeimā iekļuva trīs "Vienotības" deputāti. Viens no tiem bija Junkurs, aiz sevis atstājot 11. Saeimas priekšsēdētāju Solvitu Āboltiņu. Līdz ar ievēlēšanu Junkurs pazuda no mediju redzesloka un nebija sazvanāms. Arī "Vienotības" politiķi visai atturīgi izteicās par saviem kontaktiem ar Junkuru. Izskanēja vien ziņas, ka Junkurs ir saslimis.

Vienlaikus medijos bija lasāmas vēstis, ka tiek meklētas iespējas Saeimā vietu atrast Āboltiņai. Tika izteikta varbūtība, ka uz Briseli strādāt Eiropas Komisijas viceprezidenta Valda Dombrovska birojā dosies Ints Dālderis. Arī viņš bija viens no trim Kurzemē ievēlētajiem deputātiem, tādējādi viņa atteikšanās no mandāta pavērtu ceļu uz parlamentu Āboltiņai.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt