Panorāma

Panāk vienošanos par valdību

Panorāma

Vēlētāji: Āboltiņai no mandāta jāatsakās

Junkurs noliek mandātu; to iegūs Āboltiņa

Junkurs atsakās no deputāta mandāta; nākamā uz Saeimu - Āboltiņa

No partijas "Vienotība" 12.Saeimā ievēlētais Jānis Junkurs nolēmis atteikties no deputāta mandāta, portālu lsm.lv informēja Junkurs. Viņš norāda, ka ir saņēmis darba piedāvājumu ārzemēs. Tādējādi uz Saeimu varētu būt pavērtas durvis nākamajai Kurzemes apgabala "Vienotības" kandidātei un Saeimas priekšsēdētājai Solvitai Āboltiņai. 

Paziņojumā medijiem Junkurs raksta, ka kopš 4.oktobra ir izskanējušas plašas spekulācijas un nepatiesi apgalvojumi par to, kāpēc viņš ir ievēlēts 12. Saeimā. „Vēlos pateikties ikvienam Kurzemes reģiona vēlētājam, kurš 12.Saeimas vēlēšanās pauda atbalstu partijai „Vienotība” un man personīgi, taču vienlaikus vēlos informēt, ka, saņemot darba piedāvājumu ārpus Latvijas, esmu nolēmis atteikties no 12.Saeimas deputāta mandāta,” raksta Junkurs.

Viņš norāda, ka jau vasarā sācis apzināt turpmākās darba iespējas, jo mazticama šķitusi varbūtība iegūt 12. Saeimas mandātu. „Uzskatu, ka mans lēmums ir koleģiāls attiecībā pret partijas biedriem un godīgs arī pret vēlētājiem. Atvainojos ikvienam vēlētājam, kuram mans lēmums vai publiskajā telpā izskanējušās spekulācijas liek šaubīties par savu izvēli, vēlēšanās balsojot par partiju „Vienotība” un mani tai skaitā,” raksta Junkurs.

Savukārt „Vienotības” vadītāja Solvita Āboltiņa Junkuram kritiskus vārdus nevelta un atklāj, ka plāno turpināt darbu nākamajā Saeimā.

Solvita Āboltiņa par mandāta pieņemšanu

  „Es domāju, tā ir katra cilvēka individuāla izvēle – pieņemt vai nepieņemt mandātu. Junkura kungam pirms stāšanās „Vienotībā” un pirms izteica savu vēlmi kandidēt „Vienotības” sarakstā  - mums bija saruna par konkrētiem redzējumiem, ko viņš redz kā savu nākamo darbību. Un katrs deputāta kandidāts godprātīgi no sirds strādāja, mēģinot iegūt vēlētāju uzticību, lai mandātu iegūtu. Acīmredzot, šo trīs nedēļu laikā, kad ir tik daudz dažāda veida negatīvas informācijas un spekulācijas, ir bijis pārdomu laiks arī Junkura kungam. Viņš savā paziņojumā ir izklāstījis šos argumentus, kāpēc šādu lēmumu pieņēmis. Es esmu saņēmusi savu partijas biedru uzticību – gan partijas valdē, gan domē izskanēja aicinājumi turpināt darbu. Šajā situācijā tā būtu bezatbildīga rīcība no manas puses, ja es šo mandātu nepieņemtu,” norādīja Āboltiņa.

  Ziņots, ka no Kurzemes 12. Saeimā iekļuva trīs "Vienotības" deputāti. Viens no tiem bija Junkurs, aiz sevis atstājot 11. Saeimas priekšsēdētāju Solvitu Āboltiņu. Līdz ar ievēlēšanu Junkurs pazuda no mediju redzesloka un nebija sazvanāms. Arī "Vienotības" politiķi visai atturīgi izteicās par saviem kontaktiem ar Junkuru. Izskanēja vien ziņas, ka Junkurs ir saslimis.

  Vienlaikus medijos bija lasāmas vēstis, ka tiek meklētas iespējas Saeimā vietu atrast Āboltiņai. Tika izteikta varbūtība, ka uz Briseli strādāt Eiropas Komisijas viceprezidenta Valda Dombrovska birojā dosies Ints Dālderis. Arī viņš bija viens no trim Kurzemē ievēlētajiem deputātiem, tādējādi viņa atteikšanās no mandāta pavērtu ceļu uz parlamentu Āboltiņai.

   

  13 komentāri
  ko
  ko tad puikiņš citu var teikt ,kā to ,ka dabūjis darbu citur .Sapnis strādāt Honkongā ar 50 strādniekiem .Sliktākais ,ka izmaitāta reputācija .Tiešām ,turies puis,jo nebūs tev viegi ,daudzi nesapratīs šo tavu soli un nosodīs .Tomēr ļoti daudz ir tādu ,kas cenšas tevi saprast un nedomā ,ka tev bija viegli spert šādu soli,jo ievēlēja cilvēki ,kuri gribēja redzēt tevi kā savu pārstāvi Saeimā.Pareizākais varbūt būtu bijis ,ja teiktu ,ka pārdomāji un nevarēsi šo darbu veikt..Cerams ,ka dzīvē turpmāk viss būs labi,jo šobrīd tev nav labi .
  kam kalpo šie žurnālisti?
  Mīļais bērns, turies! Dzīvē bieži nāksies sastapties dažādiem faunas pārstāvjiem... "Tu esi vēl jauns, viss Tev vēl priekšā!"
  Kesters
  Paldies dievam tas avantūists vismaz nerēgosies Saimā...
  Jānis
  Nožēlojami ! Varbūt Āboltiņa vēl par Saeimas priekšnieci sacerēsies ?
  Jānis
  Neglīti. Ļoti neglīti. Šitas iedragā V tēlu smagāk nekā paši apjēdz. Ja rīt būtu vēlēšanas, nebalsotu atkal par viņiem. Jūtos piečakarēts no V puses.
  Olalā
  Nu patiesi gandrīz vai caurspīdīgākais vienotības darījums.Tikai necaurspīdīgi Junkurs tika apstrādāts,lai sai mā-ī--e- tiktu vieta saeimā.Nudien īsti demokrātiski.
  "Briljanta roka"
  Ņivinavataja ja, on sam ušol!
  :))
  savdabīgi, par Junkura motivāciju atteikties no mandāta skaidro nevis Junkurs pats, bet gan Aboltiņa :))
  Waldis
  Junkurs peles ķers ārzemēs, Dālderim nebūs jākļūst par izglītības ministru. Un valstī viss ir kārtībā…
  Ome
  Mīļais bērns, turies! Dzīvē bieži nāksies sastapties dažādiem faunas pārstāvjiem... "Tu esi vēl jauns, viss Tev vēl priekšā!"
  Ābols un Auns
  Mēs domajam, ka nabaga puisi ta biedeja un mocija, kaut kur piesietu un sasietu, kamēr samais arī piekrita atteikties. Bestijai durvis vaļā. Dzins no pudeles izlaist, un keblis sits.
  anonims
  Viens likums, viena taisnība visiem, huh?!:-D
  kurts
  Kādi laiki, tādi likumi Kādas cenas tādi tikumi.
  Pievienot komentāru
  Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Populārākie
  Interesanti