Labrīt

Latviešu pētnieki vizualizējuši 3D struktūrattēlu baktēriju šūnas daļai – mikronodalījumam

Labrīt

Cenzūra un pašcenzūra. Vērtē Anda Rožukalne

Reisu skaits no Itālijas šobrīd ir ierobežots. Situāciju raksturo Latvijas vēstniece

Āboltiņa: Vēstniecībā Romā palīdzība izkļūt no Itālijas pagaidām nav prasīta

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem un 3 mēnešiem.

Latvijas vēstniecībā Romā pagaidām neviens nav vērsies ar lūgumu pēc palīdzības, lai izkļūtu no jaunā koronavīrusa "Covid-19" skartās Itālijas, intervijā Latvijas Radio sacīja vēstniece Solvita Āboltiņa.

Vēstniece stāstīja, ka Itālijā esošajiem citu valstu pilsoņiem mēdz būt grūtības sameklēt transportu, lai izkļūtu ārā no valsts. "Atgriezties uz dzimteni nav liegts - ir grūti saplānot izkļūšanu un ir ierobežota pārvietošanās pa Itāliju. Tas, ko mēs mēģinām aicināt - apzināties, ka būs fiziskas problēmas pārvietoties. Cilvēki zvana un prasa informāciju. Mēs to sniedzam mājaslapā, sniedzam "Twitterī" un "Facebook"," pauda Āboltiņa.

Jautāta par to, vai tiek plānota Latvijas valstspiederīgo evakuācija no Itālijas, Āboltiņa norādīja, ka nepieciešamības gadījumā šāda iespēja varētu tikt izskatīta. Tomēr pagaidām neviens nav lūdzis palīdzību izkļūt no valsts. "Pagaidām [cilvēki] interesējas un uzdod jautājumus [par esošo situāciju]," norādīja Āboltiņa.

Vēstniece Romā atgriezusies otrdien, 10. martā, pēc kāda laika, kuru pavadījusi Rīgā.

KONTEKSTS:

Jaunais koronavīruss "Covid-19" sāka izplatīties 2019. gadā Ķīnas centrālās daļas pilsētā Uhaņā, kurā dzīvo 11 miljoni cilvēku. Lai nepieļautu vīrusa izplatību, Ķīna paziņojusi par valsts mēroga ierobežojumiem. Pasaules Veselības Organizācija saistībā ar Ķīnas koronavīrusu izsludinājusi augstāko starptautisko ārkārtas stāvokli veselības aizsardzības jomā.  

Vīruss izplatījies arī ārpus Ķīnas, tostarp vairākās Eiropas valstīs. "Covid-19" konstatēts arī Latvijā un pārējās Baltijas valstīs.

Starptautiskās organizācijas vērš uzmanību uz to, ka jaunais "Covid-19" koronavīruss izraisīs ekonomiskās izaugsmes palēnināšanos. Turklāt pesimistiskākie scenāriji liecina pat par pirmo globālo ekonomisko lejupslīdi kopš finanšu krīzes pirms vairāk nekā desmit gadiem. Tas ietekmēs arī Latviju, un vienas no pirmajām no koronavīrusa cieta aviopārvadājumu un tūrisma nozares.

Marta sākumā Latvijas Tūrisma operatoru un aģentu asociācija informēja, ka puse jeb 50% visu marta ceļojumu ir atcelti cilvēku pārlieku lielas piesardzības dēļ, kas saistīta ar koronavīrusu "Covid-19". Ieteikumi un rekomendācijas, biežāk uzdotie jautājumi un atbildes par koronavīrusa izraisīto uzliesmojumu pieejami Veselības ministrijas tīmekļvietnē, Slimību profilakses un kontroles centra tīmekļvietnē, kā arī IZM tīmekļvietnē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti