Jezga ap Skrundas lokatora pilsētiņu turpinās

Kārtējo reizi izsolīs bijušā Skrundas lokatora pilsētiņu - nekustamo īpašumu „Mežaine” Skrundas novada Ranķu pagastā. Objekta nākamā izsole paredzēta 6. novembrī. Izrādījies, ka izsoles uzvarētājs nav laikus iemaksājis solītos 82 800 eiro, tāpēc izsole tika atzīta par spēkā neesošu.  Tikmēr izsoles uzvarētājs jau bija sācis saimniekot Skrundā, tur izcērtot krūmus, kokus un demontējot, piemēram, katlu māju.

Nedienas par un ap bijušā Skrundas lokatora pilsētiņu turpinās, izsole notiek viena pēc otras, bet kārtīga saimnieka, kurš regulāri maksātu Skrundas novada domei nekustamā īpašuma nodokli, joprojām nav. Pēdējā izsole notika maijā, kad īpašumu nosolīja SIA „Transsib”.  Šķietami bija atrasts jauns īpašnieks, taču izrādās, ka novembrī atkal pienākusi kārta nākamajai izsolei. Kāpēc tā, skaidro zvērinātā tiesu izpildītāja Inese Bože:

„Pēc izsoles bija mēneša laikā jāsamaksā atlikusī summa, viņi iemaksāja daudz vēlāk. Līdz ar to tiesa izsoli atzina par spēkā neesošu un tiek rīkota jauna izsole.”

Oficiāli īpašums Skrundā joprojām pieder Krievijas pilsoņiem SIA „Iniciatīva Eiropa”, kas pilsētiņu izsolīja pirms četriem gadiem, līdz galam nenorēķinoties ar Privatizācijas aģentūru. Pēdējo nekustamā īpašuma nodokli viņi Skrundas novada domei samaksāja 2012. gadā, tagad parāds jau pārsniedz 14 000 eiro.

„Mēs jau esam tikai pārdevēji, kas pārdod, lai dzēstu Skrundas novada domei nodokļu parādu. Prioritārais maksājums ir nodokļu parāds  par nekustamo īpašumu, līdz ar to būtu segti sprieduma izpildes izdevumi, nākošais - nekustamā īpašuma nodokļu parādi, kas paliek, būtu hipotekārajam kreditoram – šajā gadījumā Privatizācijas aģentūrai, ” skaidro Inese Bože.

Skrundas novada domes priekšsēdētāja Nellija Kleinberga bijusi pārsteigta par nākamo izsoli, kas tiek rīkota īpašumā, jo šķitis, ka saimnieks jau atradies. Potenciālie uzvarētāji jau bija tikušies ar Skrundas novada domes vadību, rādījuši bankas galvojumu un solījuši tur attīstīt industriālo parku un tūrismu.

„Šeit bija ļoti interesanti - kāpēc nevar trīs mēnešu laikā izsoles rezultātus paziņot? Nesapratu. Mums jau to neviens arī nepaskaidroja. Tad, kad sākām prasīt, kur ir mūsu nodokļi, tad izrādījās, ka izsole nav apstiprināta. Tas bija tagad – oktobra sākums, atnāca [paziņojums], ka izsole būs 6. novembrī, tad mēs uzzinām, ka šī izsole nav [apstiprināta]”, neizpratnē ir Nellija Kleinberga.

Kamēr gaidīta izsoles apstiprināšana, izsoles potenciālie uzvarētāji SIA „Transsib” Skrundas pilsētiņā jau bija sākuši saimniekot, par to zināja arī Skrundas novada pašvaldība.

Par vēdera tiesu īpašumu pieskata Marats, viņu uz Skrundas pilsētiņu esot atvedis SIA „Transsib” pārstāvis. Rudbāržnieks Ints Folkmanis savulaik strādāja šajā objektā. Kopš iepriekšējās izsoles maijā ainava mainījusies -  daudzviet izzāģēti koki un gandrīz pilnībā demontēta katlu māja ar metāla katliem un citām iekārtām.

„Pirmkārt celiņā vairs nav plāksnes, ir izzāģēti koki. Te pie štāba visas egles nozāģētas. Šis jaunais īpašnieks, kas nosolīja pa 82 000, nezinu - samaksāja, nesamaksāja, - bet viņa darbība šeit ir graujoša,” stāsta un rāda Folkmanis.

SIA „Transsib” valdes priekšsēdētājs Kārlis Kavacs šo situācija, kas izveidojusies saistībā ar izsoli sauc par absurdu, izvēloties citēt kādu politiķi – sakot, ka esam muļķu zeme. Arī viņam jau samaksātā nauda par īpašumu neesot atgriezta laikus. Tagad izsolē viņiem jāpiedalās no jauna, ko arī, visticamāk, darīšot. Jautājot, vai viņš, nebūdams oficiāls īpašnieks, ir drīkstējis Skrundā saimniekot, Kārlis Kavacs atbild, ka pretējā gadījumā teritorija būtu izzagta. Kompānija tur gribējusi izveidot industriālo parku. Tagad viņam esot radīti zaudējumi: „Es jau nevaru pārmest vienam ierēdnim veselas muļķu armijas problēmas. Paprasiet Privatizācijas  aģentūrai, ar ko viņi pamatoja nepaņemt naudu valsts vārdā, ja viņi nemūžam tik lielu uzsolījumu nedabūs.”

Tikmēr Privatizācijas aģentūra uzskata, ka šādi pārmetumi ir nepamatoti, jo izsoles rīkošana ir zvērināta tiesu izpildītāja kompetence. Interese par nākamo izsoli esot, to apstiprināja arī zvērinātā tiesu izsildītāja Inese Bože, piebilstot, ka SIA „Transsib” nav īpašumu izsolē iegādājusies un tai nav īpašuma tiesību. Savukārt Privatizācijas aģentūrai nav informācijas par veiktajām darbībām īpašumā. Jāpiebilst, ka aģentūras mājas lapā pašlaik ir izvietota papildus informācija par 6. novembrī gaidāmo izsoli Skrundā, lai veicinātu izsoles dalībnieku interesi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt