Britu karavīri atzinīgi novērtē militārās mācības bijušajā Skrundas kara pilsētiņā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem un 11 mēnešiem.

No 24. jūnija līdz 5. jūlijam Latvijā norisinās Apvienoto reaģēšanas spēku militāro mācību “Baltic Protector 2019” Latvijas sadaļa, kuru laikā Latvijas un sabiedroto bruņotie spēki trenē sadarbību un savietojamību jūras un sauszemes operāciju uzdevumu izpildē. Sauszemes operācijas aktīvā fāze notiek poligonā “Mežaine” Skrundas novadā un Skrundas apkārtnē.

Britu karavīri atzinīgi novērtē militārās mācības bijušajā Skrundas kara pilsētiņā
00:00 / 04:03
Lejuplādēt

Lielbritānijas vadīto Apvienoto reaģēšanas spēku militārās mācības “Baltic Protector 2019” norisinās Baltijas jūrā no 24. maija līdz 8. jūlijam, un tajās piedalās aptuveni 3000 karavīru un 20 kuģu no deviņām Apvienoto reaģēšanas spēku dalībvalstīm – Dānijas, Igaunijas, Latvijas, Lietuvas, Lielbritānijas, Nīderlandes, Norvēģijas, Somijas, un Zviedrijas. Nacionālo bruņoto spēku (NBS) apvienotā štāba priekšnieks, brigādes ģenerālis Imants Ziediņš stāsta, ka

mācības sākušās Dānijā, Lietuvā; Latvijā ir tikai viena to epizode, bet tās turpināsies un noslēgsies Igaunijā.

Mācībās “Baltic Protector 2019” Latvijā piedalās aptuveni 300 karavīru un zemessargu no Zemessardzes 3. Latgales brigādes, Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes, Jūras spēkiem, Gaisa spēkiem un citām Nacionālo bruņoto spēku vienībām. Mācībās piedalās arī Jūras spēku kuģi P-09 “Rēzekne”, P-08 “Jelgava”, A-90 “Varonis”, kā arī A-53 “Virsaitis” un M-04 “Imanta” Baltijas valstu jūras eskadras (BALTRON) sastāvā. Mācību uzdevumu izpildē atbalstu sniedz Gaisa spēki ar helikopteriem “Mi-17” un lidmašīnu “An-2”. 

''Tiek trenēta sadarbība starp britu vienībām un mūsu Zemessardzes vienībām. (..) Operācija sākās jūras krastā, kur tika imitēta desanta izsēšanās, krasta aizsardzība,'' saka Ziediņš.

Vēlāk vienības pārcēlās uz Skrundu, kur karavīri uzlaboja kaujas prasmes biezi apdzīvotā vietā. Kā zināms, Skrundas militārā pilsētiņa, kur vēl saglabājušās pamestās ēkas, iespējams izvērst šāda veida apmācības, pietuvinot situācijas reāliem apstākļiem. Karavīri maskējušies ar papardēm un citiem augiem, pielavījās objektam, no gaisa sniedza atbalstu helikopters. Mācību laikā nogranda vairāki sprādzieni un nepārtraukti bija dzirdami šāviņi.

Viens no britu karavīriem atzina, ka Skrundas militārā pilsētiņa viņus patīkami pārsteigusi kā mācību norises vieta, - tikko notikušas mācības ASV, bet to nevarot salīdzināt ar Skrundu, kur rodas reālas apdzīvotas vietas sajūta.

''Lielbritānijas karavīri atveduši uz Latviju arī savu suņus, un viens no elementiem ir trenēt šos kaujas suņus sadarbībā ar mūsu karavīriem – ieņemt ēkas, tās pārmeklēt. Suņi ir speciāli apmācīti pārmeklēt ēkas, atrast sprādzienbīstamus priekšmetus, un tas ir ļoti svarīgi,'' norāda NBS Operatīvā plānošanas departamenta pārstāvis, vecākais virsnieks Igors Koroļovs.

Mācības kļuvušas par nozīmīgu notikumu gan britu, gan pašmāju karavīriem. Militāro mācību “Baltic Protector 2019” laikā līdz 5. jūlijam būs novērojama intensīva Latvijas un sabiedroto karavīru un militārās tehnikas pārvietošanās, kā arī Latvijas gaisa telpā lidos Latvijas un sabiedroto bruņoto spēku gaisa kuģi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti