Skrundas kara pilsētiņa pārtop par reģionāla līmeņa poligonu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem un 9 mēnešiem.

Skrundas novada bijusī kara pilsētiņa pamazām pārtop par reģionāla līmeņa poligonu, kas būs īpaši piemērots militāriem treniņiem pilsētvides apstākļos. Poligonu galvenokārt izmanto Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes un sabiedroto valstu karavīri un zemessargi.  

Pie militārā poligona “Mežaine” ieejas filmēšanas grupu draudzīgi sagaida sunīte ar militāru vārdu Rota, viņa ir pirmā, kas sajūt svešu nācēju.

Poligona teritoriju no Skrundas novada pašvaldības Aizsardzības ministrija pārņēma pērnā gada janvārī. Pēc aptuveni pusotra gada poligona nepilnus 54 hektārus lielā teritorija ieguvusi jaunus vaibstus.

Bijušās kara pilsētiņas teritorijā šobrīd tiek īstenoti divi projekti. Daudzstāvu ēkām tiks salaboti jumti, logos stiklus nomainīs slēģi, savukārt tās ēkas, kuras laika zobs ir sabojājis neatgriezeniski, tiks nojauktas.

 Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes komandieris, pulkvedis Andris Rieksts pastāstīja, ka nojaukto ēku vietā plāno “uzbūvēt vieglas konstrukcija ēkas, kas palīdzēs nodrošināt kauju apdzīvotā vietā”.

Lai imitētu reālu pilsētvidi, atstāts arī ābeļdārzs, sakopts dīķis, kas veido dabisku aizsargšķērsli. Arī teritorija iepretim attālākajām bijušajām dzīvojamām ēkām pamazām tiek atkarota no aizauguma.

“Tīri tādi inženieruzskatāma pilsēta, kādas inženierbūves savām rokām karavīram jāmāk uzbūvēt krīzes gadījumā,” skaidroja Andris Rieksts.

Šī gada sākumā Aizsardzības ministrija iegādājusies bijušajai kara pilsētiņai līdzās esošo skolas ēku, kura pārtaps par mācību centru. Pirmajā projekta kārtā tiks nomanīti logi, durvis, vienā ēkas spārnā būs kosmētiskais remonts.

“Iepriekš mums bija tā, ka katrā bataljonā notika mācības, dažādāka pieeja tām lietām, bet, lai to darītu centrāli, lai tas būtu pārskatāms, bija nepieciešama šāda infrastruktūra, kur cilvēkiem palikt,” norādīja Andris Rieksts. 

“Mežaines” teritorija izvēlēta arī par vietu, kur veidot militārā transporta ekspozīciju. Tajā ir tehnikas vienības, kādas izmantotas Latvijas armijas atjaunošanas laikā pagājušā gadsimta deviņdesmito gadu sākumā un kalpojušas Zemessardzei tās pirmajos gados. Šobrīd te ir 13 transportlīdzekļi, bet apzināti ir ap 50, kas papildinās šo ekspozīciju.

Šobrīd norit darbs pie poligona paplašināšanas ar vairākām šautuvēm. Lai arī ikdienā poligona teritorija ir sabiedrībai slēgta, sazinoties ar Skrundas novada pašvaldību, var aplūkot militārās tehnikas ekspozīciju, tāpat te tiek rīkotas atvērto durvju dienas un dažādi pasākumi skolēniem. Viens no tiem – fotoorientēšanās jau septembra vidū.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti