Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Berlīnes mūra krišanas 30. gadskārta

Iedzīvotāji atbalsta mediķu piketu

Jelgavnieki informēti par mediķu protesta akciju un to atbalsta

Vienu dienu bez ārsta ceturtdien, 7. novembrī, nācās iztikt arī jelgavniekiem. Protesta akcijā pie Saeimas piedalījās 40 Jelgavas slimnīcas darbinieku. Slēgtas bija arī vairākas ģimenes ārstu prakses. Vairums iedzīvotāju par akciju bija informēti un mediķus atbalstīja, jo citādi varot pienākt diena, kad ārsts nebūs pieejams krietni ilgāku laiku.

Jelgavas pilsētas slimnīcas operāciju blokā ceturtdien bija krietni klusāks, nekā ierasts. Uz piketu no slimnīcas aizbraukuši  40 medicīnas darbinieki, pārsvarā gan tie, kuriem šajā dienā ir brīvdiena pēc grafika.

"Neatliekamo palīdzību sniedzam. Tikko iestājās slimniece ar kuņģa perforāciju. Pašreiz tiek gatavota operācijai, bet plānveida operācijas visas šodien esam atlikuši," klāstīja Jelgavas slimnīcas virsārste Solveiga Ābola.

Operācijas bloka darbinieces, lai gan šodien nav pie Saeimas, ideju par piketu atbalsta, jo arī viņām apnicis cīnīties ar mūžīgajām naudas problēmām un strādāt līdz spēku izsīkumam.

"Tā kā es strādāju katru dienu, es nevaru arī kaut kur Rīgā strādāt, bet pārējie visi kaut kur vēl citā vietā strādā," teica Jelgavas pilsētas slimnīcas operācijas nodaļas virsmāsa Marta Gruško.

Arī Uzņemšanas nodaļā šodien apkalpoti tikai akūtie pacienti. Nestrādā arī speciālisti ambulatorajā nodaļā. Iedzīvotāji gan lielākoties esot informēti, un rīta pusē dakteru palīdzību meklējuši vien seši cilvēki.

Protesta akcijā piedalījās arī vairākas ģimenes ārstu prakses. Šodien slēgts arī Staļģenes doktorāts. Dakteris Dzalbs jau kopš vakardienas esot kursos, un nestrādā arī māsiņas. Staļģenieki gan mediķu protestus atbalsta, jo citādi bez medicīniskā personāla varot nākties iztikt ne tikai vienu dienu.

"Es jau sen gaidīju, ka kāds sacelsies pa īstam. Es biju Romā, tur streikoja metro darbinieki, un Roma apstājās. Viņi visi kopā aiziet, un viņus sadzird. Pa vienam jau nekas nenotiek," uzskata Staļģenes iedzīvotāja Līga.

Ja mediķi šodien netiks sadzirdēti, protesti turpināšoties. Jau no piektdienas, 8. novembra, pie ārstniecības iestādēm plānota akcija ''Nolaid karogu, iededz sveci''.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti