Krustpunktā

Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis par ceļu uzraudzību, vardarbības apkarošanu

Krustpunktā

Pašvaldību vēlēšanas: Liepāja

Pašvaldību vēlēšanas: Jelgava

Jelgavā valdošajām partijām vienotas nostājas par «Depo» pie Lielupes aizvien nav

Lai gan Jelgavas dome atstāja negrozītu pašvaldības būvvaldes lēmumu par būvatļauju lielveikala "Depo" būvniecībai pilsētas centrā Lielupes krastā, vairāki pilsētas politiķi intervijā Latvijas Radio raidījumā "Krustpunktā" pauda cerību panākt šī lēmuma atcelšanu. Savukārt pašvaldības mērs un viņa vietnieki atkārtoti pauž atbalstu iecerei.

Pēdējos gados Jelgavā daudz ieguldīts centra sakārtošanā, Lielupes promenādes un pludmales izveidē, kā arī Pasta salas sakārtošanā. “Faktiski plānotais lielveikals atradīsies uz robežas ar pludmali,” saka Jelgavas domes deputāts no „Saskaņas” Ivars Jakovels. Viņaprāt, lielveikala būvniecība izvēlētajā teritorijā apdraud pašvaldības darbu un to, kas pilsētas centrā ieguldīts aizvadītajos gados.

“Mēs viennozīmīgi esam gatavi pārskatīt to lēmumu,” saka Jakovels, piebilstot, ka pašlaik jautājums ir iedzīvotāju rokās, proti, pašvaldībai nāksies saskarties ar tiesvedībām ar vairākām iedzīvotāju grupām.

Arī Latvijas Reģionu apvienības vēlēšanu saraksta pirmais numurs Gunārs Kurlovičs uzsver nepieciešamību respektēt iedzīvotāju viedokli. “Ir iespējams runāt par šīs teritorijas maiņu, lai būvētu būvmateriālu veikalu “Depo”,” saka Kurlovičs, piekrītot arī Jakovela argumentiem.

Viņaprāt, vispirms ar uzņēmēju būtu jāmēģina vienoties, bet, ja tas neizdodas, tas “jārisina radikālāk – jādomā par lēmuma atcelšanu”. Arī viņš paredz tiesvedības par šo jautājumu.

Tikmēr pašreizējais pilsētas mērs Andris Rāviņš (Zaļo un zemnieku savienība) un divi viņa pašreizējie vietnieki Aigars Rublis („Vienotība”) un Jurijs Strods (Nacionālā apvienība) aizstāv ieceri par lielveikala būvniecību.

“Pašvaldība ir pieņēmusi likumā noteiktos lēmumus, ļoti precīzi un pareizi šie lēmumi ir pieņemti. Līdz ar to - kā mēs izskatīsimies pasaules acīs, ja vienā brīdī pieņemam vienus lēmumus, otrā brīdī citu?” saka Rāviņš, uzsverot, ka lēmums pieņemts likumā noteiktajā kārtībā.

“Tā ir uzņēmējdarbība privātā teritorijā, kas iegūta balstoties uz tiem lēmumiem, ko pilsēta ir pieņēmusi. Un šobrīd mainīt un darīt kaut ko pretlikumīgu, tas būtu pilnīgs absurds,” saka pilsētas mērs.

Tāpat Strods uzsver, ka līdz šim pieņemti vairāki lēmumi, kuriem tagad ir konsekvences. Bet, lai noraidītu kādu projektu, būtu jāatrod neatbilstības. Arī Rublis saka, ka vēlreiz atbalstītu lēmumu par labu lielveikala būvniecībai, jo pilsētai ir svarīgas šādas inovatīvas būves.

Jau ziņots, ka pašreiz tukšajā pļavā kreisajā pusē pirms Lielupes tilta no Rīgas puses jau šovasar bija iecerēts atklāt daudzfunkcionālu tirdzniecības centru. Projekta īstenošana gan nesokas. Pret lielveikala būvniecību tikai nepilnus 300 metrus no Jelgavas pils iebilda ne vien iedzīvotāji, bet arī būvvalde.

Taču šā gada februārī Jelgavas būvvalde izdeva būvatļauju SIA "Auras centrs" iecerei būvēt lielveikalu, taču būvatļaujā iestrādātas papildu prasības. Aprīlī, izskatot trīs aktīvistu grupu lūgumus atcelt būvvaldes lēmumu un izdoto būvatļauju lielveikala "Depo" būvniecībai Lielupes krastā, Jelgavas dome būvvaldes lēmumu tomēr atstāja negrozītu, liecina aģentūras LETA arhīvs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti