Dienas ziņas

Kuldīgas slimnīcā četri “Latvijas bērni”

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Jēkabpils reģionālajā slimnīcā gatavi nākamajam vilnim

Jēkabpils reģionālajā slimnīcā gatavojas nākamajam Covid-19 vilnim

Hospitalizēto kovida pacientu skaits sarūk, bet mediķi uzsver, ka par situācijas uzlabošanos slimnīcās ir pāragri spriest un viss var arī strauji mainīties. Tam ir gatavi arī mediķi Jēkabpilī.

Paaugstināta temperatūra, klepus, iesnas, ožas zudums un milzīgs bezspēks: tā savās sajūtās ar “ReTV” ziņām dalās jēkabpiliete Sandra, kura inficējās no sava ar Covid–19 saslimušā vīra.

“Drīz jau varēšu saņemt pārslimošanas sertifikātu, bet darbā vēl neesmu atpakaļ, jo nejūtos labi. Ir klepus, kas nepāriet, nespēks un emocionālais fons – diemžēl cīņu ar Covid-19 neizturēja mans vīrs,” stāsta Sandra.

“Mana pieredze ir ļoti sāpīga, un es nekad nebiju domājusi, ka manu ģimeni tas skars tik ļoti tiešā veidā – tuvā, mīļā cilvēka vairs nav. Katram pašam jāizdara secinājumi par to, cik tas ir smagi, jo tā doma – varbūt es saslimšu viegli, varbūt nekas nebūs... Es tagad varu pateikt no savas pieredzes, ka tā ir ļoti kļūdaina domāšana.”

Sandra atklāj, ka sāpīga ir ne tikai vīra zaudēšana, bet arī fakts, ka, esot slima, viņa nedrīkstēja ierasties bērēs.

“Tu nevari pat atvadīties no mīļotā cilvēka, jo tev ir kovids. Es sēdēju mājās, iededzu svecīti, zināju, cikos ir bēres, un domāju par viņu tajā laikā, bet es nevarēju būt klāt.”

Viņas vīrs nedēļu ārstējās mājās, bet trīs dienas – Jēkabpils reģionālajā slimnīcā, kur Covid-19 pacientiem domāto gultasvietu noslodze ilgstoši bijusi tuvu maksimumam un vien pēdējās dienās situācija nedaudz uzlabojusies.

“Mums ir 58 vidēji smagu pacientu gultas un 9 smagu pacientu gultas. Šobrīd pacientu skaits ir mazliet mazāks. Tie ir kopumā 40 pacienti, no tiem 32 ir vidēji smagi un 8 ir smagi pacienti, kuri atrodas reanimācijas nodaļā,” stāsta Jēkabpils reģionālās slimnīcas valdes priekšsēdētāja Margarita Meļņikova.

Covid-19 nodaļa Jēkabpilī ir jau gadu. Ārsti ir pārguruši no lielās slodzes un galvenokārt – no sabiedrības nicinošās attieksmes, tāpēc visi atsakās runāt kameras priekšā.

“Joprojām ir iedzīvotāju kategorija, kura ir agresīvi noskaņota, ir pat gadījumi, kad pie poliklīnikas draud,” atzīst Meļņikova.

“Gribētu sagaidīt no visas sabiedrības lojalitāti pret medicīnas personālu, kuri ir spējuši pakalpojumu sniegt uz savu iniciatīvu, pārdegšanu un arī virsstundām, kad ārsti ir strādājuši vairākas stundas pēc kārtas. Viņi jau neiet un sabiedrībai neko negatīvu nesaka.”

Lai atslogotu mediķus, šobrīd slimnīcā strādā arī divi brīvprātīgie, kā arī četri ģimenes ārstu rezidenti. Kaut arī šobrīd situācija ir nedaudz uzlabojusies, pirms neilga laika mirušo skaits bija tik liels, ka tika pieņemts Jēkabpils domes lēmums – nodot slimnīcas rīcībā arī pilsētas kapliču kā bezmaksas pakalpojumu. Līdz šim tas vēl nav izmantots, taču slimnīcas direktore uzsver, ka ir jābūt tam gataviem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt